Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Aktualności

Już ponad 100 godzin konsultacji uczestników Akademii Szkolnych Talentów z mentorami Fundacji IVY Poland.

10 laureatów pierwszej edycji Akademii Szkolnych Talentów od stycznia 2019 roku zostało objętych indywidualną opieką mentorów IVY Poland. Akademia Szkolnych Talentów to wspólna inicjatywa Fundacji IVY Poland i Kulczyk Investment mająca na celu pomoc dla dzieci pracowników Grupy CIECH w rozwinięciu swoich talentów i umiejętności oraz wyborze najkorzystniejszej ścieżki edukacyjnej. Fundacja IVY Poland na co dzień wspiera edukację Polaków na najlepszych uczelniach w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Rozpoczynamy publikowanie cyklicznych relacji z postępów uczestników Akademii Szkolnych Talentów oraz będziemy przybliżać ich sylwetki, plany i marzenia.

Laureaci pierwszej edycji Akademii Szkolnych Talentów to Szymon Balicki, Radosław Dawidowski, Antoni Dec, Liliana Jęziorska, Anastazja Lipińska, Marcel Maciejczyk, Anna Radzewicz, Anna Tetiurka, Aleksandra Witkowska oraz Michał Zdziarski. To uczniowie, którzy nie tylko wyróżniają się w nauce, ale także z sukcesami realizują swoje pozaszkolne pasje. Laureaci kilka razy w miesiącu odbywają indywidualne zajęcia i konsultacje z mentorami IVY Poland, którymi są studenci i absolwenci najlepszych uniwersytetów na świecie, m.in. Oxford, Cambridge, Harvard, Columbia, LSE, Imperial, UCL.

Od stycznia, przez pierwsze trzy miesiące programu mentoringowego laureaci Akademii Szkolnych Talentów spędzili ze swoimi mentorami ponad 100 godzin. Niektórzy podopieczni odbywali konsultacje w siedzibie IVY Poland, inni przeprowadzili lekcje online.

Podczas rozmów mentorzy zweryfikowali znajomość języków obcych, w tym języka angielskiego - kluczowego do aplikowania na zagraniczne uniwersytety i otrzymali doradztwo w zakresie testów językowych, które są na nich wymagane, tj. TOEFL, CAE, IELTS. Doradzili także, do jakich egzaminów SAT, czyli “amerykańskiej matury”, powinni podejść laureaci.

Niektórzy uczniowie rozmawiali o rozwoju swoich pasji, inni o przygotowaniach do egzaminów i olimpiad przedmiotowych. Z kilkoma laureatami mentorzy odbyli korepetycje, na przykład tłumaczyli liczby zespolone, radiany i funkcje trygonometryczne, podnosząc matematyczne zdolności podopiecznych.

Mentorzy, podczas indywidualnych rozmów, starali się zrozumieć mocne strony laureatów i ich zainteresowania i połączyć je z konkretnymi kierunkami studiów na topowych uczelniach, a młodszym uczniom doradzić, jakie liceum wybrać, by w przyszłości móc bez problemu aplikować na zagraniczne uniwersytety. Wspólnie z wyróżnionymi uczniami zrobili research kierunków i doradzili, które uniwersytety warto brać pod uwagę - wśród 10 laureatów dominowały uczelnie takie jak Oxford, Cambridge, UCL, Imperial, LSE i kilka amerykańskich uniwersytetów - mówi Krzysztof Daniewski, prezesa Fundacji IVY Poland.

Mentorzy uwzględnili także wymagania na każdy kierunek oraz deadliny na aplikacje. W kolejnych miesiącach mentorzy zadbają o wykorzystanie potencjału laureatów, rozwijanie ich pasji i pomogą im ukierunkować się pod kątem wyboru kierunku i uniwersytetu. Wkrótce przedstawimy bliżej doświadczenia uczestników Akademii Szkolnych Talentów oraz poznamy ich plany edukacyjne.

Do góry