Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Aktualności

CIECH S.A. wyróżniony za ambitną strategię ESG przez portal WNP

CIECH znalazł się w gronie firm wyróżnionych WNP Awards – nagród przyznawanych przez redakcję portalu WNP.PL dla osób, instytucji i przedsiębiorstw, które wywierają znaczący wpływ na pozytywne przeobrażenia gospodarcze, wskazując innym kierunki rozwoju, swoją aktywnością ilustrując ważne trendy w gospodarce.

 

W uzasadnieniu organizatorzy konkursu podkreślili, że wyróżnienie zostało przyznane „za podjęcie odważnych zobowiązań i zaangażowanie w realizację ambitnej strategii ESG – szczególnie w obszarze redukcji emisji gazów cieplarnianych”

 

Strategia ESG Grupy, ogłoszona w maju tego roku, zawiera osiem zobowiązań CIECH w zakresie polityki klimatycznej, relacji społecznych i ładu korporacyjnego. Niektóre ze zobowiązań, jakie podjęła Grupa CIECH w swojej ambitnej strategii ESG, to m.in. neutralność klimatyczna do 2040 roku, zmniejszenie ilości potrzebnej energii w procesach produkcji, ochrona zasobów naturalnych, wdrażanie idei gospodarki obiegu zamkniętego w codziennej działalności biznesowej, rozwój pracowników oraz zwiększenie poziomu bezpieczeństwa pracy. Cele strategii – mierzalne i umożliwiające monitorowanie postępów – są zgodne z kryteriami ESG stosowanymi w ocenie spółek giełdowych przez globalnych inwestorów. Wpisują się także w założenia „Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju”, przygotowanej przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

 

Wszystkie informacje o strategii ESG Grupy CIECH można znaleźć na stronie www.esgciech.com.

 

Obok CIECH wyróżnienie otrzymały ABB, Alstom, APA Group, Grupa WB, ML System, Transistion Technologies, oraz ZE PAK. Wręczenie wyróżnień nastąpiło podczas gali w ramach EEC Trends, 20 stycznia 2022 r., w Warszawie, w hotelu Sheraton Grand Warsaw. Wydarzenie to stanowi preludium tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (25-27 kwietnia 2022 r.).

 

Kontakt dla mediów:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

 

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

 

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

 

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

 

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronach www.ciechgroup.com oraz www.ciechdlagospodarki.pl.

Do góry