Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Aktualności

CIECH Sarzyna – nowe produkty i ekspansja na nowy segment insektycydów. Biznes Agro CIECH broni pozycji w segmencie herbicydów zbożowych i kukurydzianych

CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, wprowadza trzy produkty na nowe segmenty rynku. Wśród nich jest Leptosar 200 SL dostępny na nowym dla spółki rynku insektycydów. Biznes Agro CIECH w pierwszym półroczu 2023 r. broni pozycji w segmencie zbóż i herbicydów kukurydzianych. Ponadto, CIECH Sarzyna kontynuuje również cykl Halvetic Tour – wydarzeń, w czasie których rolnicy otrzymują dokładne informacje na temat działania innowacyjnego herbicydu opartego na opatentowanej technologii BGT („Better Glyphosate Technology”).

 

CIECH Sarzyna realizuje obecnie największy w historii firmy plan inwestycji w nowe produkty. Ważnym elementem konsekwentnego rozwoju oferty CIECH Sarzyna jest oferowanie klientom pełnych programów ochrony roślin dla kluczowych upraw. Trzy nowe produkty CIECH Sarzyna to kolejny nowy rozdział w produkcji środków ochrony roślin przez podkarpacką spółkę grupy chemicznej.

 

Debiuty w CIECH Sarzyna

 

Za pośrednictwem produktu Leptosar 200 SL, biznes Agro CIECH wchodzi na całkiem nowy rynek insektycydów. Środek jest zarejestrowany dla ponad 40 upraw rolniczych, w tym małoobszarowych. Zwalcza szkodniki w różnorodnych stadiach rozwojowych i stwarza możliwość stosowania w różnych fazach rozwojowych plantacji, w tym niezawodnie chroni plantacje w okresie wegetacyjnym. Na rynku debiutują również produkty Tokama i Zarolis – złożone, kompleksowe fungicydy, czyli środki grzybobójcze. Tokama to uniwersalny fungicyd do zastosowania we wszystkich zbożach ozimych oraz jarych. Zarolis stosuje się w ochronie rzepaku przed chorobami grzybowymi. Wszystkie trzy środki są skuteczne, niezawodne i kompletne – nie wymagają stosowania innych, dodatkowych produktów, a ich działanie jest potwierdzone wieloletnią praktyką rolniczą. Podobne cechy wykazują inne, dobrze znane środki CIECH Sarzyna, które bronią swojej pozycji rynkowej.

 

Obrona pozycji w kluczowych segmentach

 

Według danych firmy PAMS wartość polskiego rynku środków ochrony roślin wynosi obecnie 2,7 mld zł (rok temu było to 2,9 mld zł, co oznacza spadek o 7,6 proc. ). Globalnie przedsiębiorstwa z branży Agro nadal znajdują się pod znaczną presją osłabienia popytu. Mimo to, w ostatnich miesiącach produkty CIECH Sarzyna bronią swojej pozycji w segmencie wiosennych herbicydów zbożowych dwuliściennych, którego wizytówką są produkty rodziny Chwastox. Podobnie pozycję utrzymuje  segment herbicydów kukurydzianych z rozwiązaniem Tezosar Extra Box na czele.

 

CIECH Sarzyna broni pozycji w kategorii herbicydów zbożowych i kukurydzianych, a także kontynuuje rozwój produktów i aktywnie wchodzi do segmentu insektycydów. Warunki rynkowe są nadal pełne wyzwań, ale wyniki dobrze znanych wyrobów i kolejne, nowe rynki dla innowacyjnego produktu Halvetic pokazują, że konsekwencja w realizacji największego w historii firmy planu inwestycji  w nowe produkty przynosi zamierzone efekty – mówi Wojciech Babski, Prezes Zarządu CIECH Sarzyna i szef biznesu Agro w Grupie CIECH.

 

Halvetic w trasie

 

CIECH Sarzyna kontynuuje również akcję upowszechniania wiedzy na temat Halveticu wśród rolników, którzy chcieliby poznać zalety tego innowacyjnego środka ochrony roślin. Podkarpacka spółka CIECH organizuje ogólnopolski cykl ponad trzydziestu wydarzeń polowych pod nazwą Halvetic Tour. Motywem przewodnim jego jesiennej odsłony będzie zastosowanie tego przełomowego środka na ścierniskach. Kolejne spotkania odbędą się m.in. w województwach łódzkim, wielkopolskim, dolnośląskim i lubuskim. Są one dedykowane właścicielom gospodarstw rolnych oraz doradcom rolnym. Ich uczestnicy mają możliwość porozmawiania z ekspertami, którzy przedstawią dokładne informacje na temat działania produktu Halvetic oraz sposobów jego stosowania. Halvetic Tour to również szansa na wymianę doświadczeń i zdobycie wiedzy na temat najnowszych trendów oraz technologii stosowanych w rolnictwie. 

 

Kontakt dla mediów:

Żaneta Przybylska, Rzeczniczka Prasowa Grupy CIECH

zaneta.przybylska@ciechgroup.com, tel. +48 511 80 92 81.

 

Kontakt do działu sprzedaży (pomoc dla klientów):

sprzedaz.sarzyna@ciechgroup.com, tel. (17) 24 07 503.

 

CIECH Sarzyna jest jedną z kluczowych spółek Grupy CIECH i filarem jej biznesu AGRO. Specjalizuje się w produkcji środków ochrony roślin i jest ich największym polskim producentem oraz liderem sprzedaży na rynku herbicydów (środków chwastobójczych). Przewagą konkurencyjną Spółki jest m.in. jedna z najnowocześniejszych na świecie instalacji do produkcji MCPA – skutecznego i bezpiecznego środka chwastobójczego, a także 60 lat doświadczenia w produkcji środków ochrony roślin. Do najbardziej znanych znaków handlowych Spółki należą marki: CHWASTOX®, HALVETIC®, AGROSAR® 360 SL, AZOKSAR® SUPER 250 SC, DOVVO® 375 SC, LABRADOR® EXTRA 50 EC, NIKOSAR® 060 OD, TARCZA® ŁAN EXTRA 250 EW oraz WINDSAR 250 EC. Firma, poza kluczowymi krajami europejskimi, obsługuje także rynki w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Afryce i Australii. Jej produkty trafiają do ponad 50 krajów całego świata.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie https://ciechagro.pl/pl

 

Zapraszamy do obserwowania głównych mediów społecznościowych Grupy CIECH:

LinkedIn: https://pl.linkedin.com/company/ciech-sa/,

Twitter: https://twitter.com/RzecznikCIECH.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

 

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

 

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

 

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

 

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronach www.ciechgroup.com.

Do góry