Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Aktualności

CIECH Soda Polska laureatem konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” – uroczyste wręczenie nagrody z rąk Prezydenta RP

10 października 2023 r. spółka CIECH Soda Polska, będąca największym producentem sody kalcynowanej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej oraz czołowym producentem soli warzonej w Polsce, została uhonorowana prestiżową nagrodą „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”, przyznaną w XV edycji konkursu. Wyróżnienie, podczas uroczystej ceremonii w Pałacu Prezydenckim, wręczył Andrzej Duda, Prezydent RP. Konkurs został zorganizowany przez NSZZ „Solidarność” pod honorowym patronatem Głowy Państwa.

 

Konkurs „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” promuje pracodawców, którzy wyróżniają się pod względem przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez gwarantowanie stabilności zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz praw do zrzeszania się w związki zawodowe. Jest to jedyny tego typu konkurs, w którym kandydatów do nagrody zgłaszają sami pracownicy stowarzyszeni w związku zawodowym NSZZ „Solidarność”, a przy dokonywaniu finalnej oceny liczy się przede wszystkim opinia organizacji związkowej. 

 

Wśród laureatów w tegorocznej edycji konkursu znalazła się inowrocławska spółka CIECH Soda Polska, wchodząca w skład Grupy CIECH. Wszystkie wyróżnione w br. firmy zostały nagrodzone podczas uroczystej gali, która odbyła się w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Przedsiębiorstwa otrzymały certyfikat „Pracodawcy Przyjaznego Pracownikom”, którym będą mogły się posługiwać przez okres trzech lat oraz pamiątkową statuetkę.

W imieniu CIECH Soda Polska nagrodę z rąk Prezydenta RP odebrali Kamil Majczak, Prezes Zarządu CIECH S.A. oraz Tomasz Molenda, Prezes Zarządu CIECH Soda Polska.

 

To dla nas wyjątkowe wyróżnienie, ponieważ to nasi pracownicy, zrzeszeni w związkach zawodowych, rekomendowali naszą firmę do udziału w konkursie „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. To m.in. ich lojalność i zaangażowanie, które wspierają nasze wartości oraz praktyki, zgodne ze strategią ESG Grupy CIECH, przyniosły nam ten zaszczytny tytuł. Ta nagroda jest dowodem naszego wspólnego zaangażowania, a także oddania w dążeniu do tworzenia przyjaznego i rozwojowego środowiska pracy, dzięki czemu CIECH Soda Polska, będąc częścią Grupy CIECH, jest jednocześnie stabilnym oraz największym pracodawcą w regionie - podkreślił Tomasz Molenda, Prezes Zarządu CIECH Soda Polska. 

 

 

Spółka CIECH Soda Polska to jedno z kluczowych przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim. Posiada dwa zakłady produkcyjne, znajdujące się w Inowrocławiu i Janikowie. Zatrudniając ponad 1500 pracowników w powiecie inowrocławskim, CIECH Soda Polska jest jednym z największych i najbardziej znaczących pracodawców na lokalnym rynku.

 

Sukces związany z przyznaniem wyróżnienia firmie CIECH Soda Polska w konkursie „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” wiąże się z konsekwentnym wdrażaniem ambitnej strategii Grupy CIECH na lata 2022-2024. Jednym z jej kluczowych elementów jest tworzenie przyjaznego środowiska pracy oraz wspieranie zaangażowania i rozwoju pracowników opartego na wartościach Grupy. Strategia biznesowa firmy jest oparta na wielokrotnie nagradzanej strategii ESG Grupy CIECH, a także wyznacza cele związane z jej kluczowymi interesariuszami, takimi jak m.in. pracownicy, akcjonariusze, inwestorzy, a także społeczności lokalne.

 

Przewodniczącym Komisji Certyfikacyjnej podczas tegorocznej edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” był Tadeusz Majchrowicz, który pełni funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Obok niego w składzie komisji znaleźli się dr Barbara Fedyszak-Radziejowska, Doradczyni Prezydenta RP, Zbigniew Żurek, Zastępca Przewodniczącego Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP, Kazimierz Kimso, reprezentujący Komisję Krajową NSZZ „Solidarność”, oraz Zbigniew Łasek, inspektor ds. BHP KK NSZZ „Solidarność”.

 

Kontakt dla mediów: 

Żaneta Przybylska, Rzeczniczka Prasowa Grupy CIECH, 

zaneta.przybylska@ciechgroup.com, tel. +48 511 80 92 81. 

 

Zapraszamy do obserwowania głównych mediów społecznościowych Grupy CIECH: 

LinkedIn: https://pl.linkedin.com/company/ciech-sa/

Twitter: https://twitter.com/RzecznikCIECH.  

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia około 3,5 tysiąca osób w całej UE. 

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments. 

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego. 

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie. 

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronie www.ciechgroup.com

 

 

Do góry