Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Aktualności

CIECH Starter – rusza trzecia edycja letniego programu stażowego w Grupie CIECH

Rusza kolejna edycja CIECH Starter – letniego programu stażowego organizowanego w ramach Grupy CIECH. Mogą wziąć w nim udział studentki i studenci  ostatnich lat studiów lub świeżo upieczeni absolwenci, chcący zdobyć doświadczenie zawodowe i uczyć się od najlepszych specjalistów m.in. w obszarach transformacji biznesowej, IT, zakupów, księgowości i wielu innych. Skuteczność dotychczasowych edycji CIECH Starter potwierdzają dane - w poprzednich edycjach programu wzięło udział łącznie ponad 30 stażystów i stażystek, z których część nawiązała współpracę z CIECH bezpośrednio po zakończeniu stażu, a kolejni po kilku miesiącach od jego ukończenia. Nabór do tegorocznej edycji potrwa do 9 czerwca br.

 

Grupa CIECH już po raz trzeci zaprasza na letni program stażowy CIECH Starter, w ramach którego przez trzy miesiące — lipiec, sierpień, wrzesień — jego uczestnicy i uczestniczki będą realizować indywidualne projekty pod okiem opiekunów merytorycznych. Stażyści wezmą również udział w specjalnym programie szkoleniowym, przygotowanym przez pracowników Grupy, z którego dowiedzą się jak stworzyć dobre CV, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz w jaki sposób skutecznie budować swoją markę osobistą. Na zakończenie programu wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia stażu, referencje podpisane przez opiekującego się nimi managera oraz informację zwrotną o efektach swojej pracy.

 

Zaproszenie do udziału w CIECH Starter skierowane jest do studentów i studentek ostatnich lat studiów oraz absolwentów i absolwentek szkół wyższych. Grupa CIECH poszukuje kilkunastu osób, które rozpoczną płatny staż już 4 lipca br. i przez kolejne tygodnie będą zdobywać doświadczenie zawodowe oraz poszerzać swoją wiedzę pod okiem doświadczonych ekspertów i ekspertek m.in. w obszarach IT, zakupów, transformacji biznesowej oraz księgowości. Program stażowy Grupy CIECH daje młodym ludziom stojącym u progu kariery zawodowej, możliwość poznania nie tylko specyfiki pracy w dużej, dynamicznie rozwijającej się, międzynarodowej organizacji, lecz również wykorzystania zdobytej wiedzy i kompetencji w praktyce biznesowej. 

 

– Niesamowite doświadczenie, jakim był mój staż w CIECH Starter, otworzyło mi drzwi do świata profesjonalnych możliwości. Spotkania, warsztaty i projekty umożliwiły mi rozwijanie umiejętności w praktyczny sposób. Przez ten czas miałam okazję pracować u boku ekspertów, którzy podzielili się ze mną swoją wiedzą i doświadczeniem w dynamicznie rozwijającym się środowisku branży chemicznej. CIECH Starter to również możliwość budowania sieci kontaktów i nawiązywanie wartościowych relacji z profesjonalistami z różnych dziedzin. Polecam wszystkim, którzy chcą poszerzać swoje kompetencje, pogłębiać wiedzę i zdobyć solidne fundamenty dla swojej kariery – podsumowała swój udział w programie Aleksandra, zeszłoroczna stażystka działu PR. 

 

Od kandydatów i kandydatek ubiegających się o staż organizatorzy oczekują podstawowej znajomości pakietu MS Office, umiejętności organizacji pracy własnej oraz otwartości na nowe zadania. Proces rekrutacji składa się z kilku etapów. Pierwszy krokiem jest złożenie aplikacji poprzez stronę internetową (zakładka Oferty pracy), na której zamieszczone są ogłoszenia o naborze w ramach CIECH Starter. Kolejnym etapem jest rozmowa z rekruterem lub rekruterką. W przypadku pozytywnego rezultatu – proces  wieńczy spotkanie z opiekunem lub opiekunką stażu. 

 

Program stażowy CIECH Starter potrwa do 30 września br., jednak w przypadku zainteresowania, dzięki elastycznemu czasowi pracy, będzie mógł być wydłużony w sposób umożliwiający jego pogodzenie z zajęciami w trakcie roku akademickiego. Stażyści za udział w programie stażowym otrzymają wynagrodzenie. Nabór do CIECH Starter potrwa do 9 czerwca br. Ogłoszenia wraz ze szczegółami publikowane są na www.kariera.ciechgroup.com, w zakładce Strefa studenta.

 

Kontakt dla mediów:

Żaneta Przybylska, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH,

zaneta.przybylska@ciechgroup.com, tel. +48 511 80 92 81.

 

Zapraszamy do obserwowania głównych mediów społecznościowych Grupy CIECH:

LinkedIn: https://pl.linkedin.com/company/ciech-sa/,

Twitter: https://twitter.com/RzecznikCIECH.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

 

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

 

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

 

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

 

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronach www.ciechgroup.com.

Do góry