Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Aktualności

CIECH Vitro: Jakie rodzaje lampionów do zniczy cieszą się w tym roku największą popularnością w Polsce?

Nawet kilkaset tysięcy lampionów do zniczy na dobę – takie moce produkcyjne posiada zakład lubuskiej spółki CIECH Vitro, polskiego lidera w tym segmencie. Już ok. 40 proc.  szklanych zniczy, które tradycyjnie – w okolicach 1 listopada – zapłoną na tysiącach cmentarzy w Polsce, składa się ze szklanych lampionów pochodzących z zakładu produkcyjnego w  lubuskiej fabryce Grupy CIECH. CIECH Vitro produkuje lampiony do zniczy niezmiennie od 1993 roku. Dzięki temu, w ciągu ostatnich niemal trzydziestu lat, stworzył blisko pół tysiąca atrakcyjnych wzorów. W tym roku najpopularniejsze są lampiony biało-przezroczyste, z delikatnym zdobieniem.

 

Znicze są produktami tradycyjnie stosowanymi głównie w Polsce i w niektórych krajach Europy Środkowej. Dlatego CIECH Vitro koncentruje swoją działalność właśnie na tym obszarze, ze szczególnym uwzględnieniem rynku krajowego. Popyt na znicze łączy się z popularną w naszym regionie tradycją odwiedzania cmentarzy w Dniu Wszystkich Świętych. Stąd też większość ich sprzedaży każdego roku jest realizowana w okolicach 1 listopada.

 

500 wzorów, prawie 200 niezmiennie popularnych

 

Na przestrzeni kilkudziesięciu lat zespół CIECH Vitro stworzył ponad 500 różnorodnych wzorów szklanych lampionów do zniczy, z których blisko 200 wciąż spotyka się z uznaniem klientów, wśród których znajdują się m.in. dostawcy do największych sieci detalicznych w Polsce.

 

Spółka CIECH Vitro w swoim zakładzie produkcyjnym w Iłowej tworzy lampiony zgodnie z bieżącymi trendami, upodobaniami i zapotrzebowaniem klientów. Źródłem inspiracji dla nowych wzorów są oczekiwania klientów i stały kontakt z rynkiem. W 2022 roku najpopularniejszymi lampionami są te o najbardziej tradycyjnej, biało-przezroczystej barwie szkła, z delikatnymi zdobieniami lub niewielkimi aplikacjami. W tym roku klienci wybierają najczęściej lampiony średniej wielkości.

 

– Wybór klientów w tym roku determinuje przede wszystkim cena produktu, która jest wypadkową wielu czynników, w tym ceny gazu – głównego czynnika kosztotwórczego w tym biznesie, a także inflacji, istotnie wpływającej na zachowania konsumentów. Poprzednie lata pokazały, że mimo trudnych wyzwań, jak zamknięcie cmentarzy z powodu pandemii, spółka CIECH Vitro wciąż znajduje się w dobrej kondycji. Co więcej, ciągle rozszerza swój asortyment, dbając stale o wysoką jakość produktu – mówi Rafał Czubiński, Prezes Zarządu CIECH Vitro.

 

Lampion o dobrej jakości

 

Wielkość krajowego rynku szklanych lampionów do zniczy szacowana jest na ok. 180 mln sztuk rocznie. Liderem tego rynku od wielu lat jest Grupa CIECH, której spółka CIECH Vitro wykazuje wysoki potencjał produkcyjny, a także cechuje się różnorodnym asortymentem, odpowiadającym na potrzeby klientów. Powstające w zakładzie w Iłowej lampiony formowane są w temperaturze ponad 1000 stopni Celsjusza, dzięki czemu cechuje je najwyższa jakość wykonania – co potwierdzane jest poprzez rygorystyczne kontrole. Dla klientów liczą się przede wszystkim walory estetyczne lampionu, jego wygląd oraz właściwości fizyczne produktu – w tym stopień przezroczystości szkła, a także jego wytrzymałość na wysoką temperaturę i odporność na pękanie.

 

Zgodnie ze strategią Grupy CIECH na lata 2022-2024, biznes „Opakowania” zachowa wiodącą pozycję na polskim rynku, podejmując jednocześnie modernizację linii produkcyjnych w celu budowy kolejnych przewag konkurencyjnych.

 

Kontakt dla mediów:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

Zapraszamy do obserwowania głównych mediów społecznościowych Grupy CIECH:

LinkedIn: https://pl.linkedin.com/company/ciech-sa/;

Twitter: https://twitter.com/RzecznikCIECH.

 

CIECH Vitro to lider polskiego rynku szklanych lampionów do zniczy. Jest również jedynym w Polsce wytwórcą słoi typu Clip Top – tj. ze szklaną przykrywką i zamknięciem zatrzaskowo-klamerkowym. Wyposażony w nowoczesne linie produkcyjne zakład zlokalizowany jest w Iłowej. Spółka zatrudnia ponad 190 wykwalifikowanych pracowników, pełniąc ważną rolę na gospodarczej mapie woj. lubuskiego.

 

Odnoszone przez CIECH Vitro sukcesy w produkcji opakowań szklanych osiągane są dzięki nowoczesnym liniom produkcyjnym, wysokim kompetencjom pracowników oraz zdobytemu przez lata doświadczeniu, które jest niezwykle istotne w przemyśle szklarskim.

 

CIECH Vitro kontynuuje tradycję Żagańskich Hut Szkła, które były trzecią co do wielkości hutą szkła opakowaniowego w Polsce, działającą nieprzerwanie od połowy XX wieku.

 

CIECH to międzynarodowa, grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

 

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie –Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

 

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

 

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

 

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry