Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Aktualności

Grupa CIECH wsparła młodych piłkarzy uczestniczących w Mistrzostwach Polski Dzieci z Domów Dziecka

Grupa CIECH, już po raz piąty, aktywnie włączyła się w organizację Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka czyli corocznego święta młodzieżowego futbolu. 28 kwietnia, po całodniowych zmaganiach młodych adeptów piłki nożnej, zwyciężyła drużyna Sternika z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Szczecinie. W IX edycji Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka organizowanych przez Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial” uczestniczyło blisko 400 dziewcząt i chłopców. Tegoroczny turniej rozgrywanych był na boiskach OSiR Bemowo w Warszawie.

W wielkim finale decydującym o tytule Mistrza Polski 2018 zespół Sternika Szczecin okazał się lepszy od Wioski Dziecięcej SOS Karlino. Brązowe medale powędrowały do piłkarzy DB Team Więcbork, którzy zwyciężyli w meczu z FC Miechów. Najlepszym zawodnikiem turniej został wybrany Dominik Dziąbak reprezentujący drużynę zwycięzców, królem strzelców został Szymon Przybylski z DB Team Więcbork.

Dodatkową atrakcją dla najlepszych uczestników Mistrzostw była możliwość spotkania i zmierzenia się na piłkarskim boisku ze swoimi idolami - w meczu pokazowym zagrali m.in. Dariusz Dziekanowski, Tomasz Kłos, Radosław Majdan, Marek Jóźwiak, Robert Podoliński, Radosław Gilewicz i Aleksandar Vuković.

Już w lipcu na stadionie Legii Warszawa odbędą się VI Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, w których wystąpi 10 najlepszych zawodników zakończonego turnieju.