Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

17 listopada w łódzkim Teatrze Muzycznym odbył się wernisaż wystawy unikatowych prac Magdaleny Abakanowicz z kolekcji CIECH

W odnowionym foyer Teatru Muzycznego w Łodzi zagościła unikatowa kolekcja prac jednej z najbardziej znanych na świecie polskich artystek, Magdaleny Abakanowicz. Wystawę otworzył uroczysty wernisaż, który zgromadził szeroką publiczność. Należącą do Grupy CIECH kolekcję dzieł sztuki Magdaleny Abakanowicz będzie można oglądać w Łodzi do 20 grudnia br. Wstęp wolny.

„To dla nas zaszczyt, że możemy prace tak wspaniałej artystki pokazywać w naszym teatrze. Chcemy być instytucją kultury, która nie ogranicza się jedynie do teatru i muzyki, ale również jest otwarta na promocję innych gałęzi sztuki. Bardzo cieszę się, że dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Zarządu CIECH S.A., firmy będącej liderem polskiej branży chemicznej i ważnym podmiotem dla naszej gospodarki, możemy być gospodarzem tak interesującej wystawy” – powiedziała podczas oficjalnego wernisażu Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi.

Wernisaż, który odbył się 17 listopada br., cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mediów oraz miłośników sztuki, którzy o godzinie 18 tłumnie zjawili się w foyer Teatru Muzycznego w Łodzi, by móc podziwiać nieznaną wcześniej szerszej publiczności kolekcję prac Magdaleny Abakanowicz.

„Pomysł współpracy z artystką narodził się w Nowej Sarzynie, gdzie zlokalizowana jest jedna z ze spółek produkcyjnych Grupy – CIECH Sarzyna. To właśnie tam, oprócz środków ochrony roślin, wytwarzane są żywice epoksydowe, które służą Magdalenie Abakanowicz jako materiał do pracy twórczej. Dzieła wchodzące w skład unikatowej kolekcji CIECH, zostały przekazane Spółce jako wyraz wdzięczności artystki, która w ten sposób postanowiła uhonorować ponad dwudziestoletnią współpracę z firmą” - powiedział zgromadzonym gościom Roman Skrzypczak, kurator wystawy.

Koneserów sztuki z pewnością zainteresuje możliwość obejrzenia nieznanych dotychczas prac ikony polskiej i światowej sztuki XX wieku - Magdaleny Abakanowicz, zdobywczyni złotego medalu na międzynarodowym Biennale w Sao Paulo. Kolekcja CIECH obejmuje sześć dzieł - „Kobieta w welonie”, „Epoksydowy zwierz”, „Dziewczynka dla Sarzyny”, „ANA”, „Ptak” oraz rysunek z cyklu „Kwiaty”.

Wystawa potrwa do 20 grudnia br. Wstęp wolny.


Informacje uzupełniające

CIECH to międzynarodowa, profesjonalnie zarządzana grupa z polskimi korzeniami, o ugruntowanej pozycji lidera w branży chemicznej w Europie Środkowej i Wschodniej. Wytwarza produkty, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie - nowoczesne wyroby o najwyższej, światowej jakości. Korzystając ze wsparcia wiarygodnego inwestora strategicznego (Kulczyk Investments) realizuje strategię globalnego rozwoju, rozszerzając sprzedaż na światowych rynkach. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Teatr Muzyczny w Łodzi to najstarsza scena muzyczną w Łodzi – w 2015 roku świętował siedemdziesięciolecie swojej działalności artystycznej. W ciągu siedemdziesięciu lat działalności Teatr Muzyczny w Łodzi dał ponad dwieście premier, wystawiając operetki, musicale, komedie muzyczne, wodewile, rewie i bajki muzyczne. Obecnie teatr jest instytucją kultury, która służy mieszkańcom całego regionu łódzkiego, daje przedstawienia także w wielu polskich miastach poza regionem, m.in. w Warszawie (w Sali Kongresowej). Od wielu lat odbywa także zagraniczne tournées po Niemczech, Holandii i Belgii, występując w prestiżowych salach, m.in. w Filharmonii Berlińskiej, ICC – Centrum Kultury w Berlinie i Koenigin Elisabethzaal w Antwerpii.

Do góry