Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

31 października w Nowej Sarzynie odbędą się otwarte szkolenia z obsługi defibrylatorów AED

31 października w Nowej Sarzynie odbędą się trzy otwarte szkolenia z obsługi defibrylatorów AED, współfinansowanych przez spółkę CIECH Sarzyna. Trzy nowe urządzenia służące do ratowania życia trafiły niedawno do miejsc użyteczności publicznej w Nowej Sarzynie, w ramach kampanii społeczno-informacyjnej edukującej mieszkańców w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Urządzenia zakupione przez lokalny samorząd oraz spółki CIECH Sarzyna S.A. i Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna umieszczono przy wejściach do Urzędu Miasta i Gminy, MOSiR-u oraz przy głównej bramie przed zakładami CIECH Sarzyna - czyli w lokalizacjach licznie uczęszczanych i ogólnie dostępnych dla mieszkańców. Otwarte szkolenia z ich obsługi odbędą się 31 października 2017 roku – o godzinie 13.00 przy bramie głównej do CIECH Sarzyna (ul. Ks. J. Popiełuszki), o godzinie 11.00 na placu przy Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Sarzyna (od ul. 1 Maja) oraz o godzinie 9.00 na placu przy budynku MOSiR (od ul. Marii Konopnickiej). Dodatkowo na terenie gminy pojawią się plakaty oraz będą kolportowane ulotki z wykazem miejsc, w których dostępne są defibrylatory.

- Jesteśmy częścią lokalnej społeczności i dlatego z chęcią angażujemy się w inicjatywy ważne dla mieszkańców Nowej Sarzyny. Cieszę się, że udało nam się wspólnie z miastem zrealizować kolejny ważny projekt, ponieważ ma on na celu ochronę zdrowia i życia mieszkańców naszego miasta. To kolejny przykład bardzo dobrej współpracy dużych zakładów przemysłowych z miastem, z której jesteśmy dumni i która przynosi konkretne korzyści dla mieszkańców Nowej Sarzyny - mówi Mariusz Grelewicz, Prezes CIECH Sarzyna.

- Nasz samorząd inicjuje, ale także wspiera realizację wszelkich pomysłów, które mają chronić zdrowie i życie mieszkańców. Pragnę podziękować przedsiębiorstwom, które włączyły się w to przedsięwzięcie i od wielu lat kontynuują z nami współpracę przy ważnych społecznie projektach – mówi Andrzej Rychel, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna.

Organizowane szkolenia są elementem szerokiej kampanii społeczno-informacyjnej mającej na celu uświadamianie mieszkańców o konieczności niesienia pierwszej pomocy. Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED) to urządzenie, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzi osobę udzielającą pomocy przez procedurę bezpiecznej defibrylacji serca w sytuacji zatrzymaniu krążenia u poszkodowanego. Nagłe zatrzymanie krążenia („NZK”) to główna przyczyna śmierci w Europie. W Polsce rocznie umiera z tego powodu około 40 000 osób. Wykonanie defibrylacji w ciągu kilku pierwszych minut od wystąpienia NZK zwiększa szanse na przeżycie nawet o 75%.

Kontakt:
Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH
miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH to międzynarodowa, profesjonalnie zarządzana grupa z polskimi korzeniami, o ugruntowanej pozycji lidera w branży chemicznej w Europie Środkowej i Wschodniej. Wytwarza produkty, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie - nowoczesne wyroby o najwyższej, światowej jakości. Korzystając ze wsparcia wiarygodnego inwestora strategicznego (Kulczyk Investments) realizuje strategię globalnego rozwoju, rozszerzając sprzedaż na światowych rynkach. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

CIECH Sarzyna jest jedną z kluczowych spółek Grupy CIECH i filarem jej segmentu organicznego. W 2017 roku obchodzi swoje 80-lecie. CIECH Sarzyna specjalizuje się w produkcji środków ochrony roślin (AGRO) oraz żywic. Pełen asortyment wyrobów obejmuje ponad 1000 pozycji i ich pochodnych. Do najbardziej znanych znaków handlowych należą marki z segmentu AGRO: Chwastox, Agrosar 360SL oraz ZIEMOVIT. Firma, poza europejskimi, obsługuje także rynki w Azji i Australii.

Do góry