Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Absolvent Talent Days 2018

18 października 2018 roku odbyły się największe targi pracy i praktyk skierowane do studentów i absolwentów z całego kraju – Absolvent Talent Days. Na Stadionie Narodowym, gdzie zorganizowano jubileuszową, dziesiątą edycję wydarzenia nie zabrakło Grupy CIECH, która po raz kolejny przedstawiła aktualną ofertę pracy i staży. Uczestnicy Targów mieli również możliwość udziału w specjalnych warsztatach przygotowanych przez zespół CIECH. 

- Zawsze bardzo chętnie uczestniczymy w tego typu wydarzeniach, które pozwalają nam na przedstawienie naszej firmy, profilu jej działalności, oraz zachęcenie młodych osób do wybrania Grupy CIECH jako solidnego pracodawcy. W tym roku przygotowaliśmy bardzo szeroką ofertę dla uczestników Targów. Na naszym stoisku zaproszeni pracownicy CIECH, Ambasadorzy oraz osoby odpowiedzialne za proces rekrutacji, opowiadały o aktualnych ofertach pracy i staży w Grupie. Dodatkowo zorganizowaliśmy praktyczne warsztaty wiedzy cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży – mówi Aneta Szczesna-Kowalska, Zastępca Dyrektora Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi. 

Podczas warsztatów blisko pięćdziesięciu uczestników rozpoczynających swoją przygodę z szukaniem wymarzonej pracy lub stażu otrzymało praktyczne wskazówki mające w przyszłości pomóc im dobrze wypaść na rozmowie rekrutacyjnej i w efekcie otrzymać propozycję pracy na  wymarzonym stanowisko. Przedstawicieli CIECH chętnie zdradzali sekrety właściwego przygotowania do rozmowy rekrutacyjnej oraz elementy, na które przyszli kandydaci powinni zwrócić szczególną uwagę w procesie rekrutacyjnym.

Zależało nam na stworzeniu zajęć przeznaczonych dla studentów, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku pracy i chcą zdobyć doświadczenie zawodowe. Pojawiły się tam informacje i wskazówki jak dobrze zaprezentować się na rozmowie rekrutacyjnej, stworzyć jasne, przejrzyste CV. Omawialiśmy, m.in. w formie interaktywnych zadań opartych na konkretnych przykładach, najczęstsze błędy podczas spotkań rekrutacyjnych. Cieszymy się, że zaproponowana tematyka zainteresowała uczestników, którzy chętnie dopytywali o szczegóły – jak dobrać odpowiednie zdjęcie oraz ile stron powinno liczyć CV? Czy uwzględnić w nim prace dorywcze i dodatkowe podczas studiów?mówi Ewelina Popławska, HR Business Partner w Grupie CIECH. 

W debacie HR „Praca z przyszłością - zawody poszukiwane w 2019 roku” Grupę CIECH reprezentowała Aneta Szczesna-Kowalska, która przedstawiła proces rekrutacji obowiązujący w ramach Grupy oraz szczególnie poszukiwane kompetencje wśród potencjalnych kandydatów. Ponadto podczas panelu odbywającego się na „Scenie Głównej” uczestnicy dyskutowali o tym jak właściwie zaplanować indywidualną drogę zawodową, jak połączyć pasję z pracą oraz jakie są najbardziej przyszłościowe zawody w Polsce.

Absolvent Talent Days – targi pracy organizowane od 2014 roku w 8 polskich miastach: Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu oraz Rzeszowie. Od 2014 roku w Absolvent Talent Days wzięło udział około pięćdziesiąt tysięcy gości z całej Polski. Co roku odbywają się 2 edycje targów – wiosenna oraz jesienna. 

Do góry