Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Akcje CIECH od 15 lat na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

10 lutego 2005 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutowały akcje CIECH S.A. Cena w ofercie publicznej wyniosła 24 zł za akcję, a na debiucie płacono za jeden walor 29,60 zł. Grupa CIECH w czasie 15-letniej obecności na GPW zwiększyła swoje przychody o 70 proc.

 

Aktywa Grupy wzrosły w tym czasie trzykrotnie - z 1,6 do 4,9 mld zł, a kapitał własny zwiększył się o blisko 90 proc. i wynosi dziś 2 mld zł. Od momentu debiutu na GPW, CIECH S.A. siedem razy wypłacił dywidendę, przeznaczając na ten cel ponad 750 mln zł (16-17 zł na akcje). Uwzględniając tę wartość, cenę walorów z IPO oraz obecny kurs zbliżony do 40 zł, stopa zwrotu dla inwestorów biorących udział w pierwszej emisji publicznej przekroczyła 135 proc. (24 zł względem ok. 57 zł).

 

Dzisiaj w skład Grupy CIECH wchodzi siedem linii biznesowych: soda, sól, środki ochrony roślin, pianki, żywice, krzemiany oraz opakowania szklane. Grupa CIECH jest jednym z największych polskich inwestorów poza granicami kraju: realizuje m.in. największą w swojej historii inwestycję typu greenfield – budowę warzelni soli w niemieckim Stassfurcie. W 2018 roku CIECH przejął hiszpańską spółkę Proplan, działającą w obszarze środków ochrony roślin.

 

Od 2016 roku spółka jest notowana także w systemie dual-listing na giełdzie we Frankfurcie. 

 

 

 

 

Kontakt:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry