Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Bogaty program obchodów 80-lecia CIECH Sarzyna

Jedna z największych firm Podkarpacia – CIECH Sarzyna S.A. – obchodzi w tym roku jubileusz osiemdziesięciolecia. Spółka, będąca dziś najbardziej znaczącym polskim producentem środków ochrony roślin i żywic, powstała w 1937 roku, jako część Centralnego Okręgu Przemysłowego. Od 2006 roku wchodzi w skład międzynarodowej grupy chemicznej CIECH. Przedsiębiorstwo, w ramach obchodów swojego jubileuszu, planuje realizację wielu projektów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Spółka m.in. zrewitalizuje tereny zielone w Nowej Sarzynie i Łańcucie oraz wystawi w Rzeszowie prace jednej z najwybitniejszych polskich artystek XX wieku - Magdaleny Abakanowicz.

W ramach obchodów 80-lecia Spółka planuje realizację wielu projektów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, realizowanych ze swoimi partnerami z najbliższego otoczenia. Obejmują one m.in. rewitalizacje terenów zielonych w Nowej Sarzynie, otoczenie opieką produktową storczykarni oraz przypałacowych ogrodów Muzeum - Zamku w Łańcucie („Ogrody ZIEMOVIT”), cykl spotkań edukacyjnych w lokalnych przedszkolach promujących bezpieczeństwo drogowe i przeciwpożarowe, patronat nad Podkarpackim Gimnazjalnym Konkursem Chemicznym, dzień otwarty oraz udział w organizowanym w Leżajsku 4 Biegu Zośki Turosz. 11 czerwca CIECH Sarzyna - wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Nowa Sarzyna - zorganizuje Dzień Dziecka dla najmłodszych mieszkańców, podczas którego m.in. zaśpiewa Majka Jeżowska.

Pamiętając o swoim dziedzictwie, konsekwentnie stawiamy na dynamiczny rozwój, najwyższą jakość produktów oraz innowacyjne, a zarazem bezpieczne dla człowieka i środowiska rozwiązania. Chcemy rosnąć wraz z naszym otoczeniem. Wiemy, że jesteśmy ważną częścią gospodarki naszego regionu, dając zatrudnienie ponad 600 pracownikom oraz utrzymując wiele lokalnych firm, dlatego przywiązujemy coraz większą wagę do społecznej odpowiedzialności biznesu oraz do bycia „dobrym sąsiadem” dla miasta i gminy Nowa Sarzyna - mówi Mariusz Grelewicz, Prezes Zarządu CIECH Sarzyna S.A.

Rozwój największego przedsiębiorstwa w regionie jest niezwykle ważny i pożądany dla całej naszej gminy, której mieszkańcy znajdują zatrudnienie w CIECH Sarzyna od kilku pokoleń. Historia Nowej Sarzyny jest ściśle związana z powstaniem Zakładów Chemicznych, które stale wspierają nasz samorząd. Z tego względu uważamy jubileusz 80-lecia CIECH Sarzyna za nasze wspólne święto i służymy pomocą w organizacji tych wyjątkowych obchodów – mówi Andrzej Rychel, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna.

CIECH Sarzyna S.A. wystawi również w Rzeszowie prace jednej z najwybitniejszych polskich artystek XX wieku – Magdaleny Abakanowicz. Eksponowane prace, będące własnością Spółki, zostały wykonane z jej produktów – żywic epoksydowych oraz utwardzaczy. Wystawa w rzeszowskiej Galerii R_Z potrwa od 27 maja do 27 lipca.

Pracownicy CIECH Sarzyna S.A. i ich rodziny, 80-lecie Spółki świętować będą na pikniku integracyjnym, poprzedzonym 11-km biegiem wokół fabryki. Podczas pikniku wystąpi m.in. Natalia Nykiel. W trakcie zabawy odbędzie się też wiele atrakcyjnych konkursów z udziałem Grzegorza i Anny Bardowskich z programu Rolnik Szuka Żony przeznaczonych zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Jubileusz Spółki będzie także okazją do zainicjowania programu wolontariatu pracowniczego CIECH Sarzyna S.A. Załoga firmy we współpracy z organizacjami społecznymi z regionu wesprze osoby niepełnosprawne. Jednym z projektów realizowanych w ramach tego zadania będzie prowadzona przez Stowarzyszenie Integracja bez Granic budowa placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych w Nowej Sarzynie. Partnerami Spółki w realizacji tego projektu są Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Elektrociepłownia Polenergia Nowa Sarzyna Sp. z o.o. wchodząca, podobnie jak Grupa CIECH, w skład Grupy Kulczyk Investments.

W związku z obchodami 80-tej rocznicy powstania Spółki, zostanie uruchomiona specjalna strona internetowa oraz zostanie przygotowany film przedstawiający dzieje Fabryki. CIECH Sarzyna S.A. znajdzie się także wśród obiektów szlaku turystycznego „Centralnego Okręgu Przemysłowego”.

Ostatnie lata działalności to dla CIECH Sarzyna S.A. - największego polskiego producenta środków ochrony roślin - wzmożony okres dynamicznego rozwoju oraz zmian organizacyjnych. W obszarze AGRO ich elementem jest m.in. intensyfikacja procesu rejestracji nowych produktów, budowa nowych kanałów dystrybucji, wzmacnianie sił sprzedażowych, zmiany wizerunkowe produktów oraz intensywne kampanie marketingowe. Spółka osiąga coraz większe sukcesy na polu ekspansji zagranicznej, czego dowodem jest m.in. podwojenie eksportu produktów AGRO za granicę oraz rosnąca liczba rejestracji środków ochrony roślin z Sarzyny na rynkach całego świata. W obszarze żywic CIECH Sarzyna S.A. stawia na rozwój nowych produktów do specjalistycznych zastosowań.

Kontakt:
Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH
miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH Sarzyna jest jedną z kluczowych spółek Grupy CIECH i filarem jej segmentu organicznego. W 2017 roku obchodzi swoje 80-lecie. CIECH Sarzyna specjalizuje się w produkcji środków ochrony roślin (AGRO) oraz żywic. Pełen asortyment wyrobów obejmuje ponad 1000 pozycji i ich pochodnych. Do najbardziej znanych znaków handlowych należą marki z segmentu AGRO: Chwastox, Agrosar 360SL oraz ZIEMOVIT. Firma, poza europejskimi, obsługuje także rynki w Azji i Australii.

CIECH to międzynarodowa, profesjonalnie zarządzana grupa z polskimi korzeniami, o ugruntowanej pozycji lidera w branży chemicznej w Europie Środkowej i Wschodniej. Wytwarza produkty, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie - nowoczesne wyroby o najwyższej, światowej jakości. Korzystając ze wsparcia wiarygodnego inwestora strategicznego (Kulczyk Investments) realizuje strategię globalnego rozwoju, rozszerzając sprzedaż na światowych rynkach. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry