Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Chwastox. Postaw chwastom granicę!

CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, startuje z kolejną odsłoną kampanii marketingowej swojego sztandarowego produktu na chwasty o handlowej nazwie Chwastox. Reklamy cieszącego się zaufaniem trzech pokoleń polskich rolników środka chwastobójczego będzie można zobaczyć w telewizji, na kanałach TVP oraz Polsatu, w Internecie, a także w prasie rolniczej.

Hasłem przewodnim kampanii jest „Postaw chwastom granicę". Chwastox to najpopularniejsza w Polsce rodzina środków chwastobójczych, od lat ciesząca się uznaniem wśród profesjonalnych rolników i amatorów. Nowoczesna formuła preparatu doskonale sprawdza się w ochronie zarówno zbóż, jak i pielęgnacji trawy.

- Głównym celem naszych działań jest przypomnienie polskim rolnikom i działkowcom, że nie muszą szukać skutecznego sposobu do walki z chwastami u zagranicznych producentów. Najlepszy możliwy preparat, dopasowany do ich potrzeb i oczekiwań, powstał w Polsce. To stąd pochodzi Chwastox – przypomina Prezes Zarządu CIECH Sarzyna Mariusz Grelewicz.

Zaplanowane działania marketingowe obejmują: 15-sekundowy spot TV i 8-sekundowy billboard sponsorski, emitowane w marcu na kanałach Telewizji Polskiej oraz Polsatu, kampanię bannerową na portalach rolniczych, reklamy w prasie z segmentu AGRO (publikowane od lutego do maja) oraz szereg atrakcyjnych materiałów ekspozycyjnych w sklepach branżowych. Kampanię zaprojektowała i zrealizowała agencja reklamowa WALK.

Warto przypomnieć, że od nowego roku istotnie zmieniły się etykiety na opakowaniach Chwastox. Dotychczasowe opakowania środków ochrony roślin, także produkowanych przez CIECH Sarzyna, były bardzo techniczne i zdominowane przez tekst. W nowych etykietach Chwastox położono natomiast nacisk na dużą czytelność i przedstawienie kluczowych informacji o produkcie, takich jak jego sposób zastosowania, dawki oraz korzyści, za pomocą intuicyjnych ikon i przejrzystego układu graficznego.

Informacje uzupełniające

 

CIECH Sarzyna SA (d. Zakłady Chemiczne Organika-Sarzyna SA) to jeden z wiodących w Polsce producentów środków ochrony roślin (herbicydów, fungicydów i zapraw nasiennych) z ponad 40. letnią tradycją. Zakłady produkują także żywice epoksydowe, utwardzacze żywic, żywice poliestrowe nasycone i inne. Do najbardziej znanych znaków handlowych spółki należą herbicydy Chwastox. i Agrosar oraz żywice epoksydowe Epidian. Pełny asortyment produkcji obejmuje ponad tysiąc pozycji i ich odmian, w różnych postaciach chemicznych, formach użytkowych, opakowaniach, stosownie do rynku docelowego i aplikacji. Produkty CIECH Sarzyna stosowane są m.in. w przemyśle chemicznym, elektronicznym, budownictwie, rolnictwie i ogrodnictwie. 


Grupa CIECH jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Posiada dobrze rozwiniętą strukturę produkcyjną (8 zakładów) i sieć handlową w kraju oraz Europie i na świecie. Głównymi produktami Grupy są: soda kalcynowana (drugie miejsce jako dostawca w Europie), soda oczyszczona, sól, nawozy, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe, poliestrowe i inne produkty chemii organicznej, mające zastosowanie w przemysłach szklarskim, meblowym, chemicznym, budownictwie i rolnictwie. Od lutego 2005 roku CIECH SA jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Największymi akcjonariuszami spółki są: KI Chemistry s. à r. l. z siedzibą w Luksemburgu (51,14 proc. akcji i głosów na WZ), a także ING Otwarty Fundusz Emerytalny (9,49 proc.). Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry