Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH Cargo nagrodzony „Orłem Wprost”

CIECH Cargo, należący do Grupy CIECH towarowy przewoźnik kolejowy, jako jedyna firma transportowa z województwa kujawsko-pomorskiego został nagrodzony prestiżowym tytułem „Orła Wprost”. To nagroda dla firm, instytucji oraz wybitnych osobowości, które wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki regionu oraz kraju. Nagrodę dla CIECH Cargo odebrał 17 kwietnia na uroczystej gali w Toruniu Maciej Kempski, Prezes Zarządu Spółki.

Laureatami nagrody „Orły Wprost” mogą być najbardziej zyskowne oraz najbardziej dynamicznie powiększające swój zysk przedsiębiorstwa, które posiadają ponadto czyste konto w bazach nierzetelnych płatników (dłużników) oraz odpowiednią rentowność, a także przedsiębiorcy, którzy mogą się pochwalić zasługami na rzecz swojej „małej ojczyzny”.

CIECH Cargo to przedsiębiorstwo transportowe z Inowrocławia, świadczące usługi transportu kolejowego w kraju, w zakresie: kolejowych przewozów towarowych, wynajmu wagonów kolejowych oraz obsługi eksploatacyjnej bocznic. Głównymi odbiorcami usług CIECH Cargo są obecnie spółki z Grupy CIECH, ale w ramach dalszego rozwoju Spółka zwiększa udział usług transportowych dla firm spoza Grupy.

Kontakt:
Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH
miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry