Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH Cargo w gronie przedsiębiorstw z tytułem „Gazela Biznesu 2022”

CIECH Cargo, spółka wchodząca w skład Grupy CIECH - jednej z największych grup chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, znalazła się w gronie „Gazel Biznesu 2022” - najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich polskich przedsiębiorstw, który już po raz dwudziesty trzeci opublikował dziennik „Puls Biznesu”.

 

Przy okazji ogłoszenia wyników rankingu „Gazele Biznesu 2022” na stronie "Pulsu Biznesu" ukazał się artykuł "CIECH Cargo realizuje ambitną strategię rozwoju", w którym Prezes Zarządu spółki Andrzej Pawłowski oraz jej Członek Zarządu Maciej Kempski przybliżyli działalność przedsiębiorstwa i nakreślali stojące przed nim wyzwania. Tekst dostępny jest tutaj.

 

„Gazele Biznesu” to najpopularniejsze i najstarsze zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Aby otrzymać tytuł, firma musi przez trzy lata z rzędu zwiększać obroty i osiągać zysk. Obecność w rankingu oznacza, że firma należy do elity małych i średnich firm – nie tylko dynamicznie się rozwija, ale jest także transparentna. Weryfikacją danych od wielu lat zajmują się analitycy wywiadowni gospodarczej Coface Poland.

 

CIECH Cargo z siedzibą w Inowrocławiu zatrudnia około 260 osób, realizując usługi kolejowe za pomocą 18 lokomotyw i 1550 wagonów towarowych. Przedsiębiorstwo świadczy usługi transportu kolejowego w kraju, w zakresie: wynajmu wagonów kolejowych, kolejowych przewozów towarowych, obsługi i utrzymania bocznic, a także naprawy wagonów. W jej taborze znajdują się m.in. nowoczesne lokomotywy elektryczne, takie jak Bombardier E594 TRAXX, Bombardier E483 Traxx, Newag E6ACTa „Dragon 2” czy 2 lokomotywy Gama z modułem dojazdowym (te ostatnie wydzierżawione w ramach umowy z umowy z Rail Capital Partners). Spółka realizuje około 90 proc. oferowanych przez siebie usług w ramach Grupy CIECH, budując tym samym przewagi konkurencyjne koncernu w obszarze logistyki i transportu. Spółka zamierza w kolejnych latach zwiększyć skalę swojej działalności i pozyskiwać więcej zleceń z zewnątrz, wykorzystując do tego swoje przewagi: doświadczoną kadrę, nowoczesną flotę lokomotyw elektrycznych, a także pełne zaplecze serwisowe dla przeglądów taboru.

 

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

Zapraszamy do obserwowania głównych mediów społecznościowych Grupy CIECH:

LinkedIn: https://pl.linkedin.com/company/ciech-sa/,

Twitter: https://twitter.com/RzecznikCIECH.

 

CIECH to międzynarodowa, grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

 

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

 

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

 

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

 

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry