Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH Cargo wyróżniony prestiżowym „Diamentem Forbesa”

CIECH Cargo, należący do Grupy CIECH towarowy przewoźnik kolejowy, został nagrodzony prestiżowym tytułem „Diamentu Forbesa”. To nagroda dla najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce, które w ostatnich trzech latach najskuteczniej zwiększyły swoją wartość.

 

Wyniki rankingu „Diamenty Forbesa 2020” zostały opracowane na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm. Wśród kluczowych kryteriów znalazły się m.in. wyniki finansowe za lata 2014-2018, wartość majątku, historia płatnicza, wiarygodność płatnicza czy brak negatywnych zdarzeń prawnych.

 

- Tytuł „Diament Forbesa 2020” jest dla nas potwierdzeniem znalezienia się w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. W najbliższych latach zamierzamy realizować kolejne ważne projekty rozwojowe, dzięki którym zwiększymy skalę usług transportowych dla Grupy tworząc w obszarze transportu i logistyki usługę komplementarną dla działalności CIECH, a jednocześnie będziemy mogli pozyskiwać klientów zewnętrznych – mówi Maciej Kempski, Prezes Zarządu CIECH Cargo.

 

CIECH Cargo to przedsiębiorstwo transportowe z Inowrocławia, świadczące usługi transportu kolejowego w kraju, w zakresie: kolejowych przewozów towarowych, wynajmu wagonów kolejowych oraz obsługi eksploatacyjnej bocznic. Głównymi odbiorcami usług CIECH Cargo są obecnie spółki z Grupy CIECH, ale w ramach dalszego rozwoju Spółka zwiększa udział usług transportowych dla firm spoza Grupy.

 

 

Kontakt:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry