Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH Days na Politechnice Rzeszowskiej już 7 grudnia!

CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, już po raz kolejny angażuje się w projekt edukacyjny, łączący świat biznesu ze społecznością akademicką. 7 grudnia odbędzie się CIECH DAYS – wyjątkowy cykl spotkań edukacyjno-rozwojowych dla studentów rzeszowskiej politechniki, organizowany przez CIECH Sarzyna wraz z Wydziałem Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej. Wydarzenie ma na celu promocję wykorzystania nauk chemicznych w biznesie oraz wspieranie studentów w zakresie wyboru dalszych ścieżek zawodowych. Organizacja wydarzeń edukacyjnych to element szerszej współpracy CIECH Sarzyna z Politechniką Rzeszowską.

 

CIECH Days umożliwi studentom pozyskanie nowych kompetencji z zakresu praktycznego wykorzystania wiedzy chemicznej w biznesie oraz spotkanie się z przedstawicielami CIECH Sarzyna w celu poznania szczegółów dotyczących procesów rekrutacji, możliwości rozwoju zawodowego w spółce czy profilu działalności firmy. Oprócz zaplanowanych na 7 grudnia wykładów i szkoleń prowadzonych przez ekspertów, szersza współpraca w ramach CIECH Days to również zwiedzanie fabryki CIECH Sarzyna, badania i doświadczenia w laboratorium CIECH, posiadającym certyfikację GLP („Good Laboratory Practice”, pol. „Dobra Praktyka Laboratoryjna”), oraz indywidualne konsultacje z ekspertami. Ten cykl wydarzeń wspiera studentów w kształtowaniu karier zawodowych oraz daje możliwość nabycia praktycznego doświadczenia i bezpośredniego kontaktu ze specjalistami z branży.

 

Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia od godziny 9:00 do godziny 14:00 na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej.

 

Współpraca z ośrodkami naukowymi to jedna z inicjatyw Grupy CIECH związanych z realizacją jej wielokrotnie wyróżnianej przez ekspertów strategii ESG, prezentującej zobowiązania firmy w zakresie ochrony środowiska, troski o ludzi i społeczeństwo oraz najwyższych standardów ładu korporacyjnego.

 

Od 2019 roku CIECH Sarzyna, spółka należąca do Grupy CIECH – jednego z największych koncernów chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, jest patronem tytularnym Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej i klasy chemicznej w Zespole Szkół w Nowej Sarzynie, która - dzięki ścisłej współpracy CIECH Sarzyna i Politechniki Rzeszowskiej - daje uczniom możliwość rozwijania pasji do nauki chemii. Partnerstwo CIECH Sarzyna z rzeszowską politechniką to również zaangażowanie studentów do współpracy przy projektach badawczych realizowanych przez nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe CIECH R&D.

 

– Widzimy ogromny potencjał we współpracy z ośrodkami akademickimi, bo najcenniejsi kandydaci na rynku pracy to tacy, którzy łączą wiedzę teoretyczną zdobytą na uczelni z praktycznym know-how, uzyskanym poprzez praktyki, staże, czy właśnie inicjatywy takie jak CIECH Days. To wydarzenie to idealne miejsce aby wymienić się doświadczeniami i pokazać od kuchni to co dzieje się u wiodących firm chemicznych na rynku – mówi Wojciech Babski, Prezes Zarządu CIECH Sarzyna.

 

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie Politechniki Rzeszowskiej: Wykłady, konsultacje i rady ekspertów - kolejne działanie w ramach CIECH Days / Wydział Chemiczny (prz.edu.pl).

 

Kontakt dla mediów:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH 

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86

 

Zapraszamy do obserwowania mediów społecznościowych Grupy CIECH:

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

 

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

 

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

 

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

 

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronach www.ciechgroup.com.

CIECH Sarzyna jest jedną z kluczowych spółek Grupy CIECH i filarem jej biznesu AGRO. Specjalizuje się w produkcji środków ochrony roślin i jest ich największym polskim producentem oraz liderem sprzedaży na rynku herbicydów (środków chwastobójczych). Przewagą konkurencyjną Spółki jest m.in. jedna z najnowocześniejszych na świecie instalacji do produkcji MCPA – skutecznego i bezpiecznego środka chwastobójczego, a także 60 lat doświadczenia w produkcji środków ochrony roślin. Do najbardziej znanych znaków handlowych Spółki należą marki: CHWASTOX®, HALVETIC®, AGROSAR® 360 SL, AZOKSAR® SUPER 250 SC, DOVVO® 375 SC, LABRADOR® EXTRA 50 EC, NIKOSAR® 060  OD,  TARCZA® ŁAN EXTRA 250 EW oraz WINDSAR 250 EC. Firma, poza kluczowymi krajami europejskimi, obsługuje także rynki w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Afryce i Australii. Jej produkty trafiają do około 50 krajów całego świata.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie https://ciechagro.pl/pl.

Do góry