Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH i Cargill z umową na sprzedaż soli spożywczej na rynkach europejskich

Grupa CIECH, jeden z największych producentów soli warzonej w Europie, zawarła umowę z firmą Cargill — globalnym liderem na rynku produkcji i sprzedaży soli — na sprzedaż i dystrybucję soli spożywczej pochodzącej z nowoczesnej warzelni CIECH w niemieckim Stassfurcie oraz z zakładu produkcyjnego CIECH w Janikowie.

 

Współpraca z Cargillem rozpoczyna się w okresie stopniowego zwiększania ilości soli produkowanej w warzelni w Stassfurcie, której docelowe moce produkcyjne mają sięgnąć 450 tys. ton rocznie.

 

To bardzo ważny etap w rozwoju biznesu solnego Grupy CIECH. Wspierani ogromnym doświadczeniem Cargilla będziemy oferować najwyższej jakości produkty solne na rynkach europejskich – mówi Philipp Kley, dyrektor Business Unitu Sól w Grupie CIECH.

 

Dzięki współpracy z Grupą CIECH Cargill poszerzy swoją ofertę produktów solnych.

 

– Działamy w biznesie solnym w Ameryce Północnej od ponad 60 lat. Dzielimy się tym bogatym doświadczeniem z naszymi klientami, którzy wykorzystują sól jako ważny składnik w produkcji żywności – podkreśla Sonya Roberts, prezes Biznesu Solnego w Cargill.

 

Cargill to wiodący dostawca soli spożywczej i produktów solnych w regionie Ameryki Północnej, gdzie funkcjonują jego zakłady produkcyjne zlokalizowane w USA i na obszarze Karaibów. Sól dostarczana przez zakłady produkcyjne CIECH stanie się częścią portfolio spożywczych produktów solnych Cargilla, oferowanych na rynkach europejskich (marki Alberger®, Premier™, Micro-sized oraz Potassium Pro®).

 

Grupa CIECH jest największym producentem soli warzonej w Polsce. Moce produkcyjne zakładu w Janikowie (na Kujawach) sięgają 500 tys. ton soli rocznie. Asortyment fabryki obejmuje m.in. sól spożywczą, tabletki solne do uzdatniania wody, a także granulat solny. Oprócz Polski, sól z Janikowa trafia także do krajów Europy Środkowej i Skandynawii.

 

Od 2021 roku w ramach biznesu solnego CIECH funkcjonuje też drugi zakład produkcyjny, zlokalizowany w niemieckim Stassfurcie. Jego docelowe zdolności produkcyjne to 450 tys. ton, a asortyment obejmuje m.in. tabletki solne czy sól spożywczą, a w przyszłości także sól farmaceutyczną.

 

Kontakt dla mediów:

Żaneta Przybylska, 

Dział PR Grupy CIECH

zaneta.przybylska@ciechgroup.com, tel. +48 511 80 92 81.

 

Zapraszamy do obserwowania głównych mediów społecznościowych Grupy CIECH:

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

 

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

 

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

 

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

 

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronach www.ciechgroup.com.

Do góry