Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH i Deloitte uzgodniły przesunięcie terminu publikacji raportu rocznego z powodu obostrzeń pandemicznych

Spółka CIECH S.A. i firma doradcza Deloitte, pełniącą funkcję audytora sprawozdań finansowych CIECH S.A.,  zdecydowały wspólnie o przesunięciu terminu publikacji raportu rocznego chemicznej grupy na 22 kwietnia 2021 roku. Pierwotnie termin publikacji sprawozdań za rok 2020 ustalony był na 12 kwietnia. Obie firmy, z uwagi na wprowadzone obostrzenia (m.in. zamknięte przedszkola i żłobki) i sytuację epidemiczną w kraju, uzgodniły, że w związku z nadzwyczajną sytuacją przy jednoczesnym natężeniu prac nad finalizacją sprawozdania za rok 2020, zarówno po stronie pracowników odpowiedzialnych za przygotowania raportu w CIECH S.A., jak i audytorów firmy Deloitte, termin publikacji raportu zostanie przesunięty. 

Od soboty 27 marca w Polsce na okres dwóch tygodni rząd zaostrza restrykcje związane z silnym wzrostem liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Zamknięte będą m.in. przedszkola, żłobki, a także znaczna część usług i sklepów. Obostrzenia potrwają przynajmniej do 9 kwietnia. 

Grupa CIECH w okresie trwania pandemii wprowadziła szereg działań i rozwiązań zwiększających poziom bezpieczeństwa pracowników i zapewniających ciągłość produkcji w zakładach, zaopatrujących wiele segmentów gospodarki.  Pracownicy otrzymali m.in. płyny dezynfekujące (w tym produkowany przez CIECH Sarzyna), maseczki klasy FFP2 produkowane w zakładach CIECH w Bydgoszczy, dostosowany został system zmianowy na stanowiskach produkcyjnych, a w przypadku pracy biurowej została wprowadzona praca zdalna. Pracownicy Grupy mogli także korzystać m.in. z konsultacji z psychologiem i działań rozwojowych dotyczących m.in. efektywności pracy zdalnej.

Deloitte przywiązuje najwyższą wagę do zdrowia i dobrego samopoczucia swoich pracowników i klientów, stosując podczas zagrożenia pandemicznego rekomendacje WHO oraz lokalnych służb sanitarnych. Pracownicy Deloitte otrzymali płyny dezynfekujące, maseczki ochronne oraz niezbędne instrukcje dotyczące zabezpieczenia się zakażeniem oraz postępowania w przypadku gdy konieczna jest kwarantanna.

 

Deloitte wprowadził rekomendację pracy zdalnej o ile jest ona możliwa po uwzględnieniu specyfiki danego zespołu i zobowiązań biznesowych. Zespoły projektowe utrzymują stały kontakt ze wszystkimi klientami, w tym z CIECH S.A., by na bieżąco monitorować status prac. Zapewniona jest ciągłość działań, a usługi świadczone na rzecz klientów nie zostały zakłócone.

 

Kontakt dla mediów:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com , tel. +48 723 66 86 86.

Katarzyna Nowak, Rzecznik Prasowy Deloitte Polska

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronach www.ciechgroup.com oraz www.ciechdlagospodarki.pl.

Do góry