Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH jednym z polskich „Czempionów narodowych” według nowego rankingu Polityka Insight

Grupa CIECH, jeden z największych koncernów chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, znalazła się w czołówce rankingu „Czempionów narodowych”, czyli spółek o kluczowym znaczeniu dla polskiej gospodarki, wyłonionych w prestiżowym raporcie centrum analiz polityczno-gospodarczych Polityka Insight. W opracowaniu wyróżniono także firmy, które cechuje wysoka dbałość o pracowników. Również w tym ważnym zestawieniu CIECH wypadł doskonale, zajmując drugie miejsce!

 

Ranking polskich czempionów powstaje na podstawie autorskiego wskaźnika Polityki Insight, prestiżowego centrum analiz polityczno-gospodarczych. Składa się na niego średni wynik każdej firmy w czterech kluczowych kategoriach: „gospodarka”, „branża”, „zagranica” i „innowacyjność”. CIECH wypadł szczególnie dobrze w kategorii „branża” (zajmując 4. miejsce), wskazującej na liderów poszczególnych sektorów gospodarki, a także „zagranica” (również 4. miejsce), promującej największych polskich inwestorów zagranicznych i eksporterów.

 

W czołówce zestawienia polskich czempionów narodowych znalazło się pięć państwowych firm i sześć prywatnych. Autorzy określili zwycięzców rankingu, PKN Orlen i KGHM, mianem czempionów międzynarodowych. Z kolei Asseco, Boryszew, Grupa Lotos, PGNiG, Polpharma, JSW, Comarch, CIECH i Stalprodukt zakwalifikowane zostały do kategorii czempionów narodowych.

 

W tym roku tematem przewodnim opracowania jest kapitał ludzki, dlatego tegoroczny ranking wyróżnił także firmy, które cechuje wysoka dbałość o pracowników. W tym równie ważnym zestawieniu, CIECH zajął drugie miejsce na podium! Opracowując wskaźnik „Kapitał Ludzki” pod uwagę brane były: udział funduszu płac w wypracowanej wartości dodanej; liczba zatrudnionych specjalistów, która uwzględnia odsetek kadry z wyższym wykształceniem; skala rotacji kadrowej oraz uzwiązkowienie w firmie.

 

Raport „Czempioni Narodowi 2020. Jak wspierają kapitał ludzki” można pobrać tu: http://www.politykainsight.pl/raporty/czempioninarodowi

 

Kontakt:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry