Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH laureatem nagrody SAP Innovation Awards – wyróżnienia dla najbardziej innowacyjnych firm w Polsce

CIECH został uhonorowany nagrodą SAP Innovation Awards, przyznawaną przez SAP Polska, oddział globalnego lidera rynku oprogramowania dla biznesu, najbardziej innowacyjnym firmom w Polsce. CIECH został wyróżniony za wyznaczanie wysokich standardów wykorzystania technologii dla biznesu w postaci transformacji cyfrowej obecnych procesów i systemów wspierających obszar HR.

 

Statuetki Innovation Awards zostały wręczone podczas uroczystej gali w Sopocie, będącej częścią dorocznej konferencji SAP NOW 2019. Jury postanowiło wyróżnić wdrożenia platform SAP Ariba i SuccessFactors, wspierające skutecznie działania zakupowe i procesy HR - przeprowadzone w firmach CIECH S.A. i PGNiG, wdrożenia SAP z wykorzystaniem nowoczesnej platformy S4/HANA, za które nagrodzono Agencję Rezerw Materiałowych, Inter Europol i Synthos, oraz projekty wykorzystujące inne rozwiązania SAP do wsparcia dynamicznie rozwijającego się biznesu, zaimplementowane przez Globalworth, Orange i PKP Energetyka.

 

Dynamiczny rozwój Grupy CIECH sprawił, że w organizacji pojawiła się potrzeba przeprowadzenia transformacji cyfrowej obecnych procesów i systemów wspierających obszary HR. W wyniku zakończonego sukcesem wdrożenia narzędzia SAP HCM ujednolicono i zautomatyzowano procesy w obszarze kadr, płac i czasu pracy, zwiększono możliwości raportowania danych HR na poziomie Grupy, udostępniono portal samoobsługi pracowniczej dla wszystkich pracowników Grupy oraz ujednolicono środowiska aplikacyjne poprzez eliminację 9 systemów kadrowo-płacowych. W pół roku SAP HCM wdrożono w 8 największych spółkach Grupy. Od stycznia 2018 roku SAP HCM uruchomiono dla 16 polskich spółek z Grupy i 2 rumuńskich.

 

W skład zespołu zarządzającego projektem ze strony CIECH weszli: Mariola Paradowska – jako Business Project Manager, Katarzyna Zdrojewska – jako IT Project Manager, Aleksandra Łebkowska – jako wewnętrzny SAP HR Konsultant oraz Joanna Bogatko – jako Project Manager. W pracach wdrożeniowych brali udział wszyscy pracownicy HR, przedstawiciele IT oraz konsultanci z firmy wdrożeniowej Quercus.

 

Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim, którzy pracowali nad przygotowaniem i wdrożeniem tego projektu – pracownikom HR oraz IT, a także zewnętrznym konsultantom, za ich zaangażowanie i wysiłek, dzięki któremu dziś możemy ogłosić sukces tego projektu. Sukces potwierdzony nie tylko tą prestiżową statuetką, ale przede wszystkim – zadowoleniem naszych pracowników, którym łatwiej przychodzi dziś załatwianie spraw kadrowych – mówi Mariola Paradowska, Business Project Manager w projekcie w CIECH S.A.

 

Wśród czynników branych pod uwagę przy ocenie wyróżnionych wdrożeń znalazły się m.in. wartość wprowadzonych rozwiązań IT dla biznesu, sposób organizacji i zarządzania projektem, zaangażowanie zespołu i partnerów, zarządzanie ryzykiem i wpływ systemu na transformację całego biznesu firmy.

 

Na zdjęciu od lewej: Paweł Wysocki (Quercus), Mariola Paradowska i Aleksandra Łebkowska (CIECH), Alicja Juścińska (SAP Polska) oraz Joanna Bogatko (CIECH)

 

 

Kontakt:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry