Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH mecenasem 29. Malta Festival Poznań – jednego z najważniejszych wydarzeń artystycznych roku!

Już 21 czerwca rozpocznie się jeden z najważniejszych festiwali artystycznych w Polsce – 29. Malta Festival Poznań. W jego ramach do 30 czerwca, w prawie 50 lokalizacjach Poznania, odbędzie się blisko 300 wydarzeń kulturalnych, w których weźmie udział ponad 700 artystów z 15 krajów. Festiwal Malta co roku zmienia Poznań w artystyczną mekkę, przyciągając fanów teatru, filmu, tańca i sztuk wizualnych z całego świata. Po raz kolejny mecenasem tego wyjątkowego festiwalu została Grupa CIECH.

Malta to wyjątkowe spotkanie artystów, intelektualistów, osób o różnych poglądach, którzy dzielą się wiedzą, doświadczeniem, tym (w) czym żyją. Widzowie są tutaj nie tylko uczestnikami, lecz także współtwórcami. Dlatego podczas dziesięciu festiwalowych dni przeplatać się będą prezentacje międzynarodowego Idiomu „Armia jednostki”, którego kuratorem jest Nástio Mosquito, z programem społeczno-artystycznym Generatora Malta, spektaklami plenerowymi i premierami teatralnymi (w tym „Hańbą” na podstawie powieści J. M. Coetzeego, w koprodukcji z Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach), programem tanecznym Art Stations Foundation, projekcjami filmowymi, dyskusjami i koncertami. Ta różnorodność i ogólna dostępność wydarzeń festiwalowych są specyfiką Malty i stwarza możliwość wielu spotkań – na przecięciu dyscyplin, form i oczekiwań.

Chcemy, żeby festiwal, kreując w codzienności pole o szczególnej grawitacji, uaktywniał w nas refleksję o tym, jak możemy uczestniczyć w rzeczywistości, co nas w niej obchodzi, a czego nie dostrzegamy, otwierał nas na różne spojrzenia, narracje i wrażliwości. Sceną dla Malty jest miasto – wraz z jego architekturą, przestrzenią publiczną, ale także sprawami, którymi żyją mieszkańcy. Dlatego w różnorodnych sekcjach programu będziemy obecni na scenach i w galeriach, w pozostających na uboczu życia kulturalnego dzielnicach, w parkach i na skwerach, wreszcie – w sercu Malty, które bije na placu Wolności, w samym centrum miasta – mówi Michał Merczyński, Dyrektor Malta Festival Poznań.

Więcej informacji o festiwalu znajdą Państwo na stronie https://malta-festival.pl/.

Kontakt: Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH
miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry