Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH mecenasem projektu „Alfabet Sztuki”

CIECH S.A. został mecenasem projektu „Alfabet Sztuki”, organizowanego przez Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych we współpracy z Zachętą – Narodową Galerią Sztuki. To wyjątkowy cykl spotkań dla nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, których celem jest prezentacja metod angażowania uczniów w samodzielną analizę dzieł sztuki oraz doskonalenie narzędzi do interpretowania i odczytywania języka współczesnych artystów.

„Alfabet sztuki” to cztery spotkania ze sztuką współczesną i twórczością wybranych artystów, których prace znajdują się w zbiorach Zachęty lub prezentowane są na aktualnych wystawach. Szkolenie obejmujące łącznie 40 godzin lekcyjnych, przeznaczone jest dla nauczycieli wiedzy
o kulturze, historii sztuki, języka polskiego i przedmiotów artystycznych oraz wszystkich tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o sztuce współczesnej i poszukują inspiracji do prowadzenia wyjątkowych i angażujących zajęć.

Jesteśmy dumni z tego, że CIECH efektywnie wspiera działalność i misję Zachęty - wyjątkowej na kulturalnej mapie Polski instytucji, prezentującej najciekawsze zjawiska w sztuce XX i XXI wieku. W ubiegłym roku aktywnie zaangażowaliśmy się we wsparcie wystawy „PRAWDA PIĘKNO DOBRO. Z KOLEKCJI ZACHĘTY”. W tym objęliśmy mecenatem projekt „Alfabet Sztuki” oraz uruchomiliśmy prace nad wspólnym konkursem dedykowanym młodym artystom, którego przedmiotem będzie przygotowanie prac z naszych żywic pochodzących z zakładów w Nowej Sarzynie. Jako lider polskiego i europejskiego rynku chemicznego, staramy się angażować
w wydarzenia kulturalne, które pasują do naszego profilu działalności – czyli innowacyjne, rozpoznawalne w skali globalnej i wspierające rozwój młodych talentów
- powiedział Artur Osuchowski, Członek Zarządu CIECH S.A.

Podczas szkoleń zostaną omówione między innymi takie zagadnienia jak: sztuka w przestrzeni publicznej, sztuka zaangażowana społecznie, sztuka krytyczna, wątki historyczne w twórczości współczesnych artystów, czy projektowanie graficzne. Uczestnicy dowiedzą się również jak twórczo wykorzystać w edukacji zasoby portalu otwartazacheta.pl oraz innych portali i stron internetowych, z których warto czerpać wiedzę o sztuce współczesnej. Omówione zostaną także szanse i zagrożenia wynikające z korzystania z zasobów sieci przez uczniów oraz bezpieczne sposoby publikacji efektów pracy uczniów w Internecie, z poszanowaniem praw autorskich. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia ukończenia kursu oraz materiały edukacyjne.

Więcej informacji na temat projektu „Alfabet Sztuki” można znaleźć m.in. na stronie internetowej - zacheta.art.pl/pl/edukacja/programy/alfabet-sztuki-czyli-jak-czytac-sztuke-wspolczesna-2.


Informacji na temat projektu udziela:
Zofia Koźniewska z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych,
tel. 22 556 96 74, e-mail: info@tzsp.art.pl.

Informacje uzupełniające

CIECH to międzynarodowa, profesjonalnie zarządzana grupa z polskimi korzeniami,
o ugruntowanej pozycji lidera w branży chemicznej w Europie Środkowej i Wschodniej. Wytwarza produkty, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie - nowoczesne wyroby o najwyższej, światowej jakości. Korzystając ze wsparcia wiarygodnego inwestora strategicznego (Kulczyk Investments) realizuje strategię globalnego rozwoju, rozszerzając sprzedaż na światowych rynkach. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Więcej informacji nt. Grupy CIECH można znaleźć na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry