Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH Partnerem miejskiego programu akceleracyjnego WARSAW booster’19!

W ramach realizacji innowacyjnego filaru swojej strategii biznesowej, Grupa CIECH, jeden z liderów środkowo-europejskiego przemysłu chemicznego, zaangażowała się we współtworzenie miejskiego programu akceleracyjnego WARSAW booster. Jego celem jest wsparcie młodych lokalnych firm technologicznych w nawiązywaniu relacji z władzami miasta i przedsiębiorstwami działającymi w Warszawie. Na uczestników, którzy złożą najciekawsze zgłoszenia, czeka nie tylko kilkumiesięczny program akceleracji oraz pakiet szkoleń, ale przede wszystkim wsparcie mentorskie i biznesowe, które stanowi szansę na zdobycie kapitału oraz poszerzenie zasięgu działalności.

Program „WARSAW booster’19” skierowany jest do osób fizycznych, przedstawicieli świata nauki oraz młodych firm technologicznych (działających do trzech lat), zwłaszcza start-upów zajmujących się wykorzystaniem nowych technologii w biznesie, finansach, przemyśle czy medycynie. Organizatorzy projektu czekają zarówno na innowacyjne pomysły w zakresie rozwiązań smart city, które mogą mieć wpływ na rozwój miasta i jakość życia mieszkańców, jak i odpowiedzi na wyzwania przygotowane przez partnerów korporacyjnych programu działających w Warszawie.

W tym gronie, obok wielu uznanych marek takich jak Santander Consumer Bank, Legia Warszawa czy Orange, znalazł się również CIECH R&D. Jednym ze strategicznych celów spółki odpowiedzialnej za innowacje w Grupie CIECH jest wypracowywanie rozwiązań pozwalających na wykorzystywanie nadwyżek energii cieplnej, wytwarzanie energii w sposób zrównoważony oraz konwersję energii do zimnych / zasilających układów chłodzenia. Właśnie te cele CIECH R&D chce realizować przy współpracy z WARSAW booster.

„Zrównoważony rozwój idzie w parze z innowacyjnością. Jesteśmy przekonani, że Warszawa i jej ekosystem innowacji są w stanie dostarczyć naszej Grupie rozwiązań, które przełożą się na wspólne wdrożenia i długotrwałą, owocną współpracę” – mówi Aleksandra Janusz, Prezes Zarządu CIECH R&D.

Najlepsi uczestnicy programu mogą liczyć na udział w 12 tygodniowym programie akceleracji oraz w prestiżowych zagranicznych konferencjach, pakiet szkoleń obejmujących najczęściej stosowane metodyki projektowe, wykorzystywane przez czołowe polskie i międzynarodowe korporacje, a także wsparcie mentorskie oraz biznesowe, m.in. w zakresie budowy value proposition, zarządzania strategicznego i analizy rynku. Co jednak najważniejsze z biznesowego punktu widzenia, uczestnicy programu otrzymają także szansę dostępu do czołowych polskich funduszy inwestycyjnych oraz korporacji, a także wsparcie w przygotowaniu do ekspansji na rynki międzynarodowe.

Współpraca z WARSAW booster to element innowacyjnej strategii rozwoju Grupy CIECH. Niedawno spółka zaprosiła do współpracy inżynierów i naukowców z całego świata, rzucając im wyzwanie na zagospodarowanie wapna posodowego i odzysk ciepła w procesie sodowym w ramach kampanii crowdsourcingowej na platformie Ennomotive (więcej informacji tutaj). Na co dzień wzrost innowacyjności Grupy mają pobudzić ponadto inwestycje w technologiczne start-upy, współpraca z licznymi ośrodkami naukowymi oraz rozwój własnego centrum badawczo-rozwojowego (CIECH R&D).

Więcej informacji o WARSAW booster’19 - https://warsawbooster.pl/

Kontakt:
Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH
miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry