Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH Pianki wsparły bydgoską służbę zdrowia w walce z koronawirusem

Spółka CIECH Pianki, dostawca wysokiej jakości pianek stosowanych m.in. jako wypełnienia materacy czy w produkcji mebli, włączyła się w działania mające na celu walkę z pandemią koronawirusa i przekazała lokalnemu szpitalowi 100 materacy. Trafiły one do Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Bydgoszczy, który z powodu pandemii COVID-19 przygotowuje szpital polowy. Oprócz tego, spółka CIECH Pianki zakupiła dla ratowników medycznych z powiatu bydgoskiego oraz przedstawicieli miejskiego Wydziału Kryzysowego także przyłbice ochronne – niezbędny ekwipunek ochronny.

 

CIECH Pianki to kolejna ze spółek Grupy CIECH, która włączyła się w działania mające na celu ograniczanie rozszerzania pandemii koronawirusa. Dotychczas zakłady produkcyjne CIECH przekazały już przyłbice ochronne dla szpitali w Inowrocławiu i Łańcucie, a także pogotowia w Żaganiu. Ponadto zarządy podkarpackich spółek CIECH podjęły decyzję o przekazaniu lokalnemu szpitalowi środków na zakup stanowiska do podtrzymywania funkcji życiowych, kluczowego do ratowania życia chorych na COVID-19. Spółka CIECH Sarzyna wsparła lokalną społeczność również poprzez przekazanie płynu dezynfekcyjnego własnej produkcji i kombinezonów ochronnych.

 

Żeby chronić zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników, klientów i dostawców, Grupa CIECH wprowadziła również dodatkowe środki bezpieczeństwa we wszystkich swoich zakładach produkcyjnych. Należą do nich m.in. obowiązkowy pomiar temperatury, doposażenie w płyny dezynfekujące oraz środki ochrony osobistej, dezynfekcje pomieszczeń wspólnych czy rozwiązania ograniczające możliwość kontaktu między pracownikami. Do niezbędnego minimum ograniczono także delegacje służbowe i wejścia na teren zakładów osób trzecich.

 

CIECH Pianki to zakład produkcyjny z siedzibą w Bydgoszczy, który może pochwalić się szerokim portfolio najwyższej jakości pianek poliuretanowych – m.in. lekkich, wysokoelastycznych, trudnopalnych (standardowych i wysokoelastycznych). Spółka obsługuje polski sektor meblowy, jeden z największych w Europie. Produkty CIECH Pianki są stosowane m.in. jako wypełnienia materacy, elementy siedzeń czy w produkcji mebli.

 

 

Kontakt:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry