Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH po raz piąty doceniony w prestiżowym konkursie „The Best Annual Report”

Już po raz piętnasty Instytut Rachunkowości i Podatków ogłosił wyniki konkursu „The Best Annual Report”. To rokrocznie organizowany plebiscyt, którego celem jest promowanie raportów rocznych spółek giełdowych o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. W tegorocznej edycji konkursu CIECH otrzymał wyróżnienie miesięcznika „Rachunkowość” za największy progres w poprawie jakości sprawozdania finansowego.

 

Gala finałowa konkursu „The Best Annual Report 2019” odbyła się 15 października 2020 r., w Sali Notowań budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, patrona strategicznego wydarzenia. To kolejna gala, podczas której spółka otrzymała nagrodę. W ubiegłym roku kapituła konkursu uznała raport CIECH S.A. za jeden z trzech najlepszych raportów rocznych 2018 roku na polskim rynku. Za sprawozdanie za 2007 rok CIECH SA otrzymał II nagrodę. Natomiast w latach 2010 i 2017 spółka otrzymywała wyróżnienia za sprawozdania Zarządu z działalności.

 

- Kolejne, już piąte wyróżnienie w prestiżowym plebiscycie „The Best Annual Report” jest dla nas dużym sukcesem. Cieszymy się, że nasze starania i działania są doceniane przez niezależnych ekspertów. Naszym celem jest wyznaczanie najlepszych standardów na rynku i budowa wiarygodnych relacji z naszymi akcjonariuszami i inwestorami. Otrzymane wyróżnienia w ostatnich latach pokazują, że wytrwale zmierzamy w dobrym kierunku – mówi Katarzyna Rybacka, główna księgowa CIECH S.A.

 

Ideą konkursu „The Best Annual Report” jest stworzenie uznanych standardów sporządzania raportów rocznych, zgodnie z obowiązującymi wymogami formalnymi, zaleceniami instytucji międzynarodowych oraz dobrymi praktykami w tym zakresie. Celem nadrzędnym konkursu jest promowanie firm przygotowujących najlepsze skonsolidowane raporty roczne sporządzone według wytycznych MSSF/MSR (rynek regulowany) oraz MSSF/MSR lub PSR (rynek NewConnect) z punktu widzenia wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów.

Do góry