Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH podpisał list intencyjny z Gaz-Systemem w sprawie budowy kopalni soli i podziemnego magazynu gazu oraz dostaw solanki do zakładów produkcyjnych Grupy CIECH

5 grudnia 2019 roku podpisany został list intencyjny pomiędzy CIECH i Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM w sprawie nawiązania współpracy w zakresie realizacji inwestycji, polegającej na budowie przez GAZ-SYSTEM kopalni soli i podziemnego magazynu gazu na wysadzie solnym Damasławek wraz z infrastrukturą liniową oraz współpracy w zakresie dostaw solanki do zakładów produkcyjnych CIECH Soda Polska.

 

W kolejnych miesiącach CIECH i Gaz-System będą prowadzić negocjacje, których celem będzie wypracowanie rozwiązań uwzględniających interesy stron oraz podpisanie dokumentu Term Sheet regulującego między innymi warunki realizacji Inwestycji, w tym szacowany koszt i harmonogram Inwestycji, zasady jej finansowania przez każdą ze stron oraz kluczowe założenia współpracy po realizacji Inwestycji, które następnie zostaną uszczegółowione w ramach umów inwestycyjnych i długoterminowego kontraktu handlowego na dostawę solanki.

 

Zawarcie listu intencyjnego jest jednym z kroków zmierzających w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa dostaw solanki dla zakładów produkcyjnych CIECH Soda Polska po 2025 roku.

 

 

Kontakt: Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry