Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH R&D partnerem konferencji naukowo-badawczej „Science: Polish Perspectives”

W dniach od 8 do 9 listopada br. na Uniwersytecie Cambridge odbyła się interdyscyplinarna konferencja „Science: Polish Perspectives”, skierowana do polskich naukowców pracujących poza granicami Polski. Liczące ponad 200 uczestników wydarzenie było okazją do wymiany doświadczeń badawczych, prezentacji najnowszych prac i trendów naukowych, a także – do praktycznych warsztatów i spotkań z biznesem wspierającym naukę. Partnerem wydarzenia była spółka CIECH R&D, odpowiadająca za innowacje w Grupie CIECH.

 

Przedstawiciele Grupy CIECH wzięli bardzo aktywny udział w wydarzeniu, rozmawiając o potrzebach innowacji w przemyśle chemicznym, redukcji CO2 czy współpracy z uczelniami i startupami, a Dr. Bernhard Müller, Head of Future Business and Innovation w CIECH R&D, przedstawił prezentację na temat roli chemii i przemysłu chemicznego w rozwiązywaniu globalnych wyzwań.

 

Współpraca ze środowiskami naukowymi, przede wszystkim w formule open-innovation, jest jednym z elementów strategii rozwoju innowacyjności Grupy CIECH. W jej ramach poszukujemy również aktywnie nowych biznesów CIECH, inwestując w obiecujące start-upy technologiczne, a także prowadzimy globalne akcje crowdsourcingowe, w które angażujemy naukowców i inżynierów z całego świata – mówi Aleksandra Janusz, Prezes Zarządu CIECH R&D.

 

„Science: Polish Perspectives” („SPP”) to organizowana od 2012 roku interdyscyplinarna konferencja skierowana do polskich naukowców pracujących poza granicami Polski. Jej organizatorem jest Fundacja Polonium, której celem jest budowanie i badanie polskiej społeczności naukowej za granicą, a także maksymalizacja jej potencjału.

 

Konferencje SPP organizowane są co roku naprzemiennie w Oksfordzie lub w Cambridge, a od 2017 roku, w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie ideą SPP ze strony polskich naukowców z krajów niemieckojęzycznych, także w Berlinie. Równolegle Fundacja Polonium wspiera naukowców w organizacji mniejszych lokalnych wydarzeń SPP Meetups, które do tej pory odbyły się w Sztokholmie, Delft, Florencji i Nowym Jorku.

 

 

Kontakt:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry