Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH rozpocznie masową produkcję maseczek ochronnych klasy FFP3

CIECH Pianki, bydgoska spółka należąca do chemicznej Grupy CIECH, z sukcesem zakończyła proces certyfikacji produkcji maseczek ochronnych klasy FFP3, zgodnych ze standardem europejskim EN 149:2001+A1:2009. Ich skuteczność filtracyjna na poziomie ≥99% została potwierdzona przez długotrwały i skrupulatny proces atestacji, przeprowadzony przez Centralny Instytut Ochrony Pracy. Maseczki będą produkowane w Polsce, w zakładzie CIECH w Bydgoszczy, przede wszystkim na bazie krajowych surowców i komponentów. To kolejny etap rozwoju tej działalności w ramach Grupy – już w listopadzie ubiegłego roku CIECH Pianki uruchomił produkcję maseczek ochronnych klasy FFP2.

 

Jednorazowe półmaski filtrujące klasy FFP3 służą do najwyższej jakości ochrony przed stałymi i ciekłymi cząstkami tworzącymi aerozole (pyły, dymy, mgły). Dlatego – zgodnie z rekomendacjami WHO – uznano je za jeden z kluczowych środków ochrony, który może ograniczać transmisję koronawirusa. To jednak nie jedyne ich zastosowanie – dzięki skuteczności filtracyjnej na poziomie ≥99% doskonale sprawdzą się również jako ochrona przed zanieczyszczeniami powietrza (smog) oraz jako środki ochrony indywidualnej w zakładach produkcyjnych, fabrykach, górnictwie, laboratoriach, farmaceutyce, rolnictwie czy na budowach.

 

Bardzo ważnym elementem naszej strategii rozwoju portfela produktów jest odpowiadanie na wyzwania współczesnego świata. Produkcja wysokiej jakości maseczek ochronnych to przykład tego jak szybko potrafimy zareagować na zmiany w otaczającym nas świecie. Wiele wskazuje na to, że maseczki pozostaną z nami jeszcze długo, nie tylko ze względu na pandemię, ale i jakość powietrza, którym oddychamy. Rozpoczynamy produkcję najwyższej jakości produktu, który będzie spełniał wysokie oczekiwania oraz zwiększy bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów – mówi Dawid Jakubowicz, Prezes Zarządu CIECH S.A.

 

Po dotarciu pandemii do Polski, CIECH uruchomił w Bydgoszczy produkcję maseczek klasy FFP2 w zaledwie pięć miesięcy, uruchamiając w tym czasie nową instalację o mocy 10 mln sztuk rocznie oraz przeprowadzając skomplikowany proces certyfikacji produktu. Pozyskanie certyfikatu potwierdzającego najwyższą klasę ochronną to kolejny etap rozwoju tej działalności w ramach Grupy. CIECH uruchomił produkcję nie tylko w celach komercyjnych, ale również w ramach realizacji swojej polityki odpowiedzialności społecznej. Grupa przekazała około 250 tys. maseczek ochronnych FFP2 na potrzeby organizacji 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zapewniając bezpieczeństwo wolontariuszom w 1362 sztabach w Polsce i na świecie. Między innymi dlatego produkcja maseczek ochronnych przez CIECH ujęta jest w strategii ESG Grupy1.

 

Stawiamy na produkcję maseczek w najwyższej klasie filtracyjnej, przy zachowaniu konkurencyjnej ceny. Nowe maseczki to lepszy poziom filtracji przy jednoczesnym zachowaniu zalet dotychczasowej oferty, m.in. bardzo dobrych parametrów dotyczących oporu powietrza, co bardzo korzystnie wpływa na komfort użytkowania. Maseczki FFP3, podobnie jak FFP2, będą przeznaczone zarówno na krajowy, jak i zagraniczny rynek – dodaje Michał Budzyński, Prezes Zarządu CIECH Pianki.

 

Produkt CIECH sprzedawany będzie w opakowaniach zbiorczych po 25 lub 50 szt.

 

Uruchomiona produkcja maseczek jest działalnością dodatkową CIECH Pianki – nadal podstawowym obszarem działania spółki jest produkcja pianek poliuretanowych, stosowanych głównie w przemyśle meblarskim. CIECH Pianki to jeden z największych ich producentów w Polsce. Spółka zatrudnia 130 pracowników, wytwarza ok. 30 tys. ton pianek rocznie i od kilku lat notuje wzrosty przychodów, m.in. dzięki przeprowadzonej optymalizacji procesów oraz inwestycjom w zaplecze magazynowo-logistyczne. Aktualnie przygotowuje się do wprowadzenia na rynek na przestrzeni najbliższych miesięcy nowych rodzajów pianek oraz bada możliwości produkcji pianek z ekologicznych surowców (które mogłyby częściowo zastąpić ropopochodne komponenty stosowane w produkcji).

 

Kontakt dla mediów:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

 

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

 

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

 

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

 

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronach www.ciechgroup.com oraz www.ciechdlagospodarki.pl.

 


1 Strategia ESG opublikowana w maju 2021 roku to działania podejmowane przez CIECH dotyczące środowiska, kwestii społecznych i ładu korporacyjnego. Więcej informacji www.esgciech.com

Do góry