Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH S.A. Partnerem turnieju tenisowego Poznań Open oraz dobroczynnego turnieju golfa w Trzaskowie

Spółka CIECH S.A. po raz drugi została Partnerem Głównym „Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Poznań Open”, rozgrywanego w ramach cyklu światowych zawodów „ATP Challenger Tour”. 14. edycja turnieju „Poznań Open” odbędzie się w dniach 15 - 23 lipca na kortach Parku Tenisowego Olimpia w Poznaniu. CIECH będzie także Partnerem Tytularnym rozgrywanego w tym samym czasie w Trzaskowie (k. Poznania) charytatywnego turnieju golfowego, podczas którego zbierane będą środki dla Fundacji Nasze Serce, wspierającej dzieci ze szczególnie złożonymi i trudnymi do leczenia wadami serca.

Turniej tenisowy w Poznaniu rozgrywany jest już od 25 lat, z przerwą w latach 2000 - 2003. Tegoroczna edycja będzie czternastą z rzędu. Na kortach w Lasku Golęcińskim zawodowi tenisiści będą rywalizować nie tylko o nagrody finansowe (pula nagród w turnieju wynosi 64 tys. euro), ale także o punkty do światowego rankingu ATP..

- Bardzo starannie dobieramy inicjatywy sportowe, które wspieramy. „Poznań Open” to jeden z największych turniejów tenisowych w Polsce, doskonale obsadzony, co gwarantuje widzom wysoki poziom sportowy i mnóstwo emocji– mówi Artur Osuchowski, Członek Zarządu CIECH S.A.

Gwiazdami turnieju będą: największa gwiazda polskiego tenisa – Jerzy Janowicz (aktualnie 141. zawodnik w rankingu światowym ATP), Norweg Casper Ruud (111. w rankingu ATP), Niemiec Florian Mayer (114. w rankingu ATP) oraz Czech Lukas Rosol (215. w rankingu ATP). Oprócz Jerzego Janowicza, o triumf powalczy również czterech innych Polaków - Kamil Majchrzak, Hubert Hurkacz, Andrzej Kapaś oraz Michał Dembek.

Organizacja tak dużego turnieju tenisowego, rozgrywanego w ramach światowego cyklu „ATP Challenger Tour”, to wielkie wyzwanie. Dlatego cieszę się, że udało się nam zaprosić do współpracy tak wiarygodnego partnera jak CIECH S.A. - jedną z największych polskich spółek giełdowych. Działając razem mamy szansę stworzyć niezapomniane widowisko dla kibiców tenisa w całej Polsce- mówi Krzysztof Jordan, Dyrektor turnieju „Poznań Open”.

Wydarzeniem towarzyszącym „Poznań Open” będzie charytatywny turniej golfowy „Charity golf tournament by CIECH”. Turniej, którego Partnerem Tytularnym została Spółka CIECH S.A, odbędzie się 22 lipca br. na polu golfowym w Trzaskowie (koło Poznania). Zebrane tam środki zostaną przekazane Fundacji Nasze Serce, wspierającej dzieci ze szczególnie złożonymi i trudnymi do leczenia wadami serca.

- Cieszę się, że udało nam się połączyć sport z działaniami dobroczynnymi. Zapowiada się niezwykły turniej po którym pozostaną nie tylko wspaniałe wspomnienia, ale także wymierne wsparcie dla podopiecznych fundacji Nasze Serce– mówi Artur Osuchowski.

Więcej informacji na temat „Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Poznań Open” -http://www.poznanopen.pl/.

Więcej informacji na temat „Charity golf tournament by CIECH” - http://trzaskowogolfclub.pl.

Kontakt:
Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH
miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.


CIECH to międzynarodowa, profesjonalnie zarządzana grupa z polskimi korzeniami, o ugruntowanej pozycji lidera w branży chemicznej w Europie Środkowej i Wschodniej. Wytwarza produkty, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie - nowoczesne wyroby o najwyższej, światowej jakości. Korzystając ze wsparcia wiarygodnego inwestora strategicznego (Kulczyk Investments) realizuje strategię globalnego rozwoju, rozszerzając sprzedaż na światowych rynkach. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry