Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH S.A. po raz kolejny wyróżniony w konkursie „The Best Annual Report 2020”

Sprawozdanie finansowe CIECH S.A. za rok 2020 zostało docenione przez kapitułę 16. edycji „The Best Annual Report”. Konkurs organizowany jest corocznie przez Instytut Rachunkowości i Podatków, a jego celem jest promowanie raportów rocznych, przygotowywanych przez spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych, o największej wartości użytkowej dla inwestorów i akcjonariuszy. CIECH został wyróżniony w tym plebiscycie już po raz szósty.

W tegorocznej edycji „The Best Annual Report” spółka zdobyła wyróżnienie miesięcznika „Rachunkowość” za stały, wysoki poziom przygotowywanych sprawozdań finansowych według wytycznych MSSF/MSR (Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej lub Międzynarodowe Standardy Rachunkowości). To już szósta nagroda dla CIECH S.A. w tym prestiżowym konkursie. W ostatnich latach spółka otrzymała: wyróżnienie za najlepsze sprawozdanie z działalności (edycja 2017), III nagrodę główną (edycja 2018) oraz wyróżnienie miesięcznika „Rachunkowość” za największy progres w poprawie jakości sprawozdania finansowego (edycja 2019).

- Wyróżnienie w tegorocznym konkursie ma dla nas szczególne znaczenie. Okres przygotowania sprawozdania, z uwagi na liczbę toczących się projektów oraz okres pandemii, był dla nas bardzo wymagający. Jesteśmy dumni, że nawet w obliczu tych wyzwań udało nam się dochować najlepszych praktyk i utrzymać dotychczasowy, wysoki poziom raportowania. Tegoroczne wyróżnienie jest zasługą ciężkiej pracy całego zespołu specjalistów, w szczególności Dominiki Wodeckiej i Iwony Mańk oraz Magdaleny Zambrzyckiej i Marcina Wolskiego – zaznacza Katarzyna Rybacka, główna księgowa CIECH S.A.

Ogłoszenie wyników plebiscytu odbyło się podczas uroczystej gali, 14 października 2021 roku. W imieniu spółki wyróżnienie odebrała Katarzyna Rybacka . „The Best Annual Report” to konkurs na najlepszy raport roczny pod względem wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów, organizowany przez Instytut Rachunkowości i Podatków. Jego celem jest kształtowanie dobrych praktyk w sprawozdawczości finansowej spółek publicznych. O nagrodę ubiegają się spółki z rynku regulowanego, przygotowujące skonsolidowane raporty roczne wg wytycznych MSSF/MSR oraz spółki z rynku alternatywnego, sprawozdające wg MSSF/MSR lub Ustawy o Rachunkowości.

Kontakt dla mediów:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronach www.ciechgroup.com oraz www.ciechdlagospodarki.pl.

Do góry