Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH S.A. wśród laureatów SAP Innovation Awards 2021

Na początku października w Sopocie odbyła się konferencja „SAP NOW Polska: NEW CHAPTER”, czyli najważniejsze wydarzenie organizowane przez firmę SAP w Polsce. Ukoronowaniem pierwszego dnia konferencji była ceremonia wręczenia prestiżowych nagród „SAP Innovation Awards”, przyznawanych organizacjom, które w najbardziej innowacyjny sposób wykorzystują rozwiązania z ekosystemu SAP. Wśród siedmiu nagrodzonych firm znalazła się spółka CIECH S.A., wyróżniona za realizację projektu nowoczesnej warzelni soli w niemieckim Stasffurcie, wykorzystującej najnowocześniejsze technologie i będącej jednocześnie największą inwestycją greenfieldową w historii Grupy. O inwestycji, drugiego dnia konferencji, opowiadał przedstawiciel Spółki, Maciej Jakubowski, podczas panelu „Zaawansowane procesy logistyczne w fabryce przyszłości powered by SAP”.

CIECH to znaczący gracz na europejskim i globalnym rynku chemicznym, z silną pozycją w branży oraz stabilnym inwestorem strategicznym. Najnowsza inwestycja Grupy w Stasffurcie, o wartości ok. 140 mln euro, to kluczowy element strategii firmy na lata 2019-2021, która zakłada m.in. ciągły wzrost innowacyjności poprzez wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Budowa warzelni soli przy niemieckim zakładzie, będącej jednym z najnowocześniejszych obiektów greenfieldowych w Europie, nie tylko umocni pozycję CIECH na liście największych polskich prywatnych inwestorów poza granicami kraju, ale też pozwoli spółce zwiększyć udziały produktów Grupy w rynku produktów specjalistycznych, takich jak: tabletki solne, sole farmaceutyczne i granulat solny. Wraz z zakończeniem projektu – obecnie fabryka znajduje się w zaawansowanym stadium rozruchu – CIECH stanie się wiodącym producentem soli warzonej w Europie. Docelowo w zakładzie produkowanych będzie ok. 450 tys. ton soli warzonej rocznie, pośród których ponad 50 procent stanowić będą tabletki solne.

Jednocześnie nowa inwestycja jest odpowiedzią na postępujące zmiany klimatu i wynikające z tego potrzeby prowadzenia biznesu w sposób zrównoważony i odpowiedzialny. Zgodnie z opublikowaną w maju 2021 roku strategią ESG Grupy CIECH, firma dokłada starań, aby w jak najszybszym czasie znacząco zmniejszyć ślad węglowy swoich operacji. Poza w pełni zautomatyzowaną linią produkcyjną, opartą na technologii MVR polegającej na odparowaniu wody poprzez doprowadzenie sprężonej pary, zakład w Stasffurcie wyposażony będzie w optymalny system gospodarowania odpadami produkcyjnymi i przyjazne dla środowiska niskoemisyjne źródło energii pochodzącej z wydajnej elektrociepłowni gazowej.

We wtorek, 5 października, projekt został wyróżniony przez organizatorów konferencji „SAP NOW Polska: NEW CHAPTER”, podczas ceremonii wręczenia nagród „SAP Innovation Awards”, którzy docenili spółkę CIECH S.A. za przyszłościowe myślenie i wykorzystanie najnowszych technologii SAP do wprowadzania pozytywnych zmian w branży. Nagrodę w imieniu Grupy CIECH odebrał Jarosław Romanowski, Członek Zarządu CIECH S.A. Partnerami Gali były NTT DATA Business Solutions oraz PwC.

Drugiego dnia wydarzenia na scenie konferencji wystąpił Maciej Jakubowski, IT & Digital Director w CIECH S.A., który podczas sesji: „Zaawansowane procesy logistyczne w fabryce przyszłości powered by SAP”, opowiadał o architekturze najnowszych rozwiązań i technologii w nagrodzonej warzelni soli CIECH w Stasffurcie, w tym o technologiach i rozwiązaniach SAP do obsługi ewidencji produkcji i obsługi magazynów (SAP S/4HANA i SAP EWM), automatyzacji procesów produkcyjnych, magazynowych i transportowych (SAP TMS i SAP MFS), a także o zastosowaniu aplikacji mobilnej SAP Fiori, które przyczyniły się do pełnego rozwoju jej potencjału. Partnerem wdrożeniowym CIECH S.A. w nagrodzonym projekcie był Platynowy Partner SAP, NTT DATA Business Solutions sp. z o.o.

To nie pierwsze wyróżnienie dla nowej warzelni soli CIECH w Stassfurcie. Wcześniej, pod koniec ubiegłego roku, dała ona Grupie CIECH tytuł "Pioniera Inwestycji Zagranicznych", a także prestiżowe wyróżnienie w kategorii "Inwestor" w ogólnopolskim konkursie „Polska Firma - Międzynarodowy Czempion", organizowanym przez Puls Biznesu razem z PwC.

Kontakt dla mediów:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronach www.ciechgroup.com oraz www.ciechdlagospodarki.pl.

Do góry