Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH Sarzyna na międzynarodowych targach kompozytów JEC

Blisko 1500 wystawców reprezentujących 123 kraje, 76 tys. m2 powierzchni wystawowej i trzy dni wypełnione inspirującymi rozmowami i innowacyjnymi pomysłami – tak wyglądały największe w Europie targi kompozytowe JEC World Composites Show 2019, które w dniach 12-14 marca odbyły się w Paryżu. Po krótkiej, rocznej przerwie, spółka CIECH Sarzyna wróciła jako wystawca z nowym, dużym stoiskiem, prezentując portfolio żywic poliestrowych i epoksydowych.

Targi JEC, które co roku zbierają najważniejszych graczy rynku kompozytów, to idealne miejsce do poznania globalnych trendów w technologiach kompozytowych, a zarazem świetna okazja do nawiązania współpracy biznesowej. Na stoisku spółki – jedynego w Polsce producenta żywic epoksydowych - zaprezentowany został szeroki wachlarz produktów wykonanych na bazie żywic POLIMAL® oraz EPIDIAN®, m.in. kokpit jachtu, wyprodukowany z żywicy i żelkotu do branży marine, deska wakeboard na bazie żywicy epoksydowej czy bagażnik dachowy, zaprojektowany z kompozytu poliestrowego z myślą o miłośnikach kitesurfingu. Zaprezentowana została umywalka, wyprodukowana z żelkotu sanitarnego, który pojawił się w ofercie pod koniec 2018 roku. Nie zabrakło również flagowych produktów: posadzek epoksydowych, Systemu 6250 do zabezpieczenia powierzchni stalowych i betonowych czy stolika, wykonanego ręcznie z drewna i żywicy EPIDIAN® Deco .

- Obecność na targach to wyjątkowa okazja do zaprezentowania produktów na europejskim rynku, zarówno dla producentów kompozytów, jak i dostawców żywic. Jako doświadczony producent żywic poliestrowych i epoksydowych o szerokim portfolio produktowym, coraz bardziej stawiamy na produkty specjalistyczne, aby móc konkurować z globalnymi graczami na tym rynku. Skupiamy się na wysokiej jakości produktów, zgodnych ze światowymi trendami. Targi w Paryżu to doskonałe miejsce spotkania z istniejącymi i potencjalnymi klientami, gdyż budujemy swój biznes przede wszystkim na długotrwałych relacjach z klientem - mówi Mariya Hud, Marketing Manager Żywic w CIECH Sarzyna.

Pojawiając się na jednym z najważniejszych w świecie wydarzeń branżowych, CIECH Sarzyna po raz kolejny udowodniła, że jest liczącym się europejskim graczem o coraz bardziej rozpoznawalnej marce.

Kontakt:
miroslaw.kuk@ciechgroup.com;
tel. +48 723 66 86 86.

CIECH Sarzyna jest jedną z kluczowych spółek Grupy CIECH i filarem jej segmentu organicznego. Specjalizuje się w produkcji środków ochrony roślin (AGRO) oraz żywic. Jest największym producentem środków ochrony roślin w Polsce, a także głównym dostawcą żywic na rynku krajowym. Pełen asortyment wyrobów Spółki obejmuje ponad 1000 pozycji i ich pochodnych. Do najbardziej znanych znaków handlowych należą marki z segmentu AGRO: CHWASTOX, AGROSAR 360SL oraz ZIEMOVIT, a także Żywice spod marki Epidian. Firma, poza kluczowymi krajami europejskimi, obsługuje także rynki w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Afryce i Australii. Jej produkty trafiają do ponad 40 krajów całego świata.

Do góry