Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH Soda Polska Gospodarzem Honorowym XX Konferencji „Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych” w Łodzi

Po raz dwudziesty, z końcem września, w sercu Łodzi odbyło się wyjątkowe spotkanie przedstawicieli świata nauki i biznesu, czyli Konferencja Naukowo-Techniczna „Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych”. Tegorocznym Gospodarzem Honorowym wydarzenia była spółka CIECH Soda Polska, która zorganizowała dla uczestników kilkugodzinną wycieczkę techniczną po inowrocławskim zakładzie. Zwiedzający mogli zobaczyć m.in. kluczowy element procesu produkcji sody oraz zapoznać się z innowacyjnym systemem do nadzoru linii produkcyjnych - “Mobilnym obchodowym”. Aktywny udział w wydarzeniu wzięli także przedstawiciele Grupy CIECH: Tomasz Molenda, Członek Zarządu CIECH Soda Polska, oraz Tomasz Guzikowski, Dyrektor Zarządzania Majątkiem i Bezpieczeństwa w CIECH S.A., który w drugiej sesji konferencji poświęconej bezpiecznym technologiom opowiadał o strategii i taktyce podejścia do bezpieczeństwa w zakładach sodowych Grupy.

W dniach 28-29 września 2021 roku niemal dwieście osób zgromadziło się w Łodzi, aby wziąć udział w XX Konferencji „Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych”, wysłuchać aż pięciu paneli tematycznych i blisko trzydziestu ciekawych prezentacji poświęconych zagadnieniom związanym z dobrymi praktykami w zakresie bezpieczeństwa, nowoczesnym technologiom oraz rozwiązaniom na miarę Przemysłu 4.0. Podczas wtorkowego otwarcia Konferencji, z ramienia Gospodarza Honorowego – spółki CIECH Soda Polska, wystąpili Tomasz Molenda, oraz Agata Tomczak (kierownik BHP w CIECH Soda Polska), która powitała uczestników, oficjalnie rozpoczynając dwudzieste sympozjum.

Wśród panelistów wydarzenia wystąpił m.in. Tomasz Guzikowski, Dyrektor Zarządzania Majątkiem i Bezpieczeństwa w CIECH S.A., który podczas prezentacji: „Strategia i taktyka podejścia do bezpieczeństwa w zakładach sodowych CIECH”, w drugiej sesji konferencji poświęconej bezpiecznym technologiom, zapoznał uczestników z rolą bezpieczeństwa w strategii ESG Grupy CIECH. Z kolei następnego dnia, podczas środowej debaty: „Nowe wyzwania a bezpieczeństwo procesowe”, moderował dyskusję na temat wpływu pandemii COVID-19 na podejście do bezpieczeństwa w zakładach przemysłowych, integralnego cyberbezpieczeństwa i koncepcji „Safer – smarter – eco-engineering”. 

Poza udziałem w pasjonujących debatach i angażujących dyskusjach, uczestnicy Konferencji mieli okazję wziąć udział w specjalnej wycieczce technicznej po zakładach sodowych Gospodarza Honorowego wydarzenia – CIECH Soda Polska. W trakcie wycieczki zwiedzający byli świadkami kluczowego elementu procesu produkcji sody kalcynowanej na układzie kalcynatorów, oraz sprawdzili w praktyce jak działa “Mobilny obchodowy” – w pełni zautomatyzowany, innowacyjny system zgłaszania usterek podczas obchodu linii produkcyjnej. Ważnym elementem Konferencji był także benefis zorganizowany z okazji 80. urodzin prof. Adama S. Markowskiego – uznanego eksperta w dziedzinie inżynierii chemicznej i bezpieczeństwa procesowego – który zainaugurował panel jubileuszowy: „Dopiero osiemdziesiątka”.

Organizatorem XX Konferencji Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych była firma BMP, wydawca m.in. czasopisma "Chemia Przemysłowa" i portalu kierunekCHEMIA.pl. 

Więcej informacji nt. wydarzenia można znaleźć na stronie Organizatora (www.kierunekbmp.pl) oraz na stronie: www.kierunekchemia.pl/konferencja

Pełny program XX Konferencji Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych znajduje się na stronie: Program konferencji

Kontakt dla mediów:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronach www.ciechgroup.com oraz www.ciechdlagospodarki.pl.

Do góry