Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH Soda Polska podpisała list intencyjny z REMONDIS w sprawie budowy i operowania elektrociepłowni wykorzystującej paliwo alternatywne, będące wysokokaloryczną frakcją pochodzącą z odpadów komunalnych

28 lutego br. CIECH Soda Polska, kluczowa spółka produkcyjna Grupy CIECH, podpisała list intencyjny z firmą REMONDIS Energy & Services w sprawie współpracy w zakresie budowy i operowania elektrociepłowni wykorzystującej paliwo alternatywne na bazie odpadów komunalnych, które nie nadają się do dalszego recyklingu i nie mogą być składowane. Inwestycja będzie zrealizowana i zarządzana przez REMONDIS. CIECH zapewni natomiast niezbędną pomoc organizacyjną, techniczną i formalną przy prowadzeniu inwestycji, dzięki której zakład sodowy w Inowrocławiu będzie mógł zdywersyfikować źródła odbioru energii elektrycznej oraz ciepła.

 

 

Potencjalna współpraca wpisuje się w strategię energetyczną Grupy CIECH, której celem jest zmniejszenie tzw. Carbon footprint (w tym szczególnie emisji CO2), dostosowanie miksu energetycznego do zmieniających się warunków rynkowych i trendów w zakresie ochrony środowiska oraz obniżenie ceny ciepła. Rozpoczęcie dostaw ciepła oraz energii elektrycznej do CIECH Soda Polska miałoby się rozpocząć najpóźniej w 2026 roku.

 

 

Przystąpienie do realizacji inwestycji i rozpoczęcie współpracy uzależnione jest od określonych warunków, w tym uwzględnienia elektrociepłowni na liście, która zostanie opublikowana przez Ministra Klimatu w formie rozporządzenia, zawarcia przez strony umowy na odbiór energii elektrycznej i ciepła, w której będą określone warunki finansowe oraz inne warunki dostaw.

 

 

 

 

Kontakt:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.


CIECH Soda Polska to kluczowa spółka produkcyjna w Grupie CIECH – największy w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej producent sody kalcynowanej ciężkiej i lekkiej, a także największy w Polsce producent soli warzonej. W portfolio Spółki znajdują się także inne wyroby chemiczne – soda oczyszczona, chlorek wapnia czy tabletki do uzdatniania wody. W jej skład wchodzą dwa duże zakłady produkcyjne – w Inowrocławiu oraz Janikowie. CIECH Soda Polska jest również jednym z największych i najważniejszych przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim, zatrudniającym ponad 1000 pracowników. Spółka bezpośrednio wpływa na kondycję ponad 60 różnych firm lokalnych, przez co ma kluczowe znaczenie dla lokalnej gospodarki.

Do góry