Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH Soda Romania z nagrodą dla największej firmy okręgu Valcea!

Podczas Gali Gospodarki Okręgu Valcea spółka CIECH Soda Romania została wyróżniona nagrodą dla największej firmy regionu. Organizator wydarzenia - Izba Handlowo-Przemysłowa Okręgu Valcea doceniła fakt, że rumuńskie zakłady sodowe Grupy CIECH wypracowały w 2016 roku największy zysk i najwyższy obrót spośród wszystkich przedsiębiorstw w regionie. CIECH Soda Romania to jeden z ważniejszych zakładów na mapie gospodarczej Rumunii, poważny inwestor i jednocześnie jeden z największych pracodawców w Okręgu Valcea.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wspierali nas przez ostatnie pięć lat, gdy przechodziliśmy przez najcięższe dla zakładów momenty i którzy przyczynili się do osiągnięcia zeszłorocznych wyników: naszym pracownikom i ich rodzinom, przedstawicielom związku zawodowego, ale także i lokalnym władzom za ich wsparcie. Jestem zaszczycony i wzruszony, mogąc odebrać nagrodę dla największej firmy w regionie – powiedział podczas gali Witold Urbanowski, Dyrektor Generalny CIECH Soda Romania.

Pod koniec minionego roku Grupa CIECH zakończyła realizację wartego około 20 mln euro planu inwestycyjnego dla spółki CIECH Soda Romania na lata 2014-2016. Dzięki niemu przeprowadzono gruntowną modernizację fabryki. Był to jeden z elementów trwających od 10 lat (czyli od przejęcia rumuńskich zakładów sodowych przez Grupę CIECH) działań restrukturyzacyjnych i inwestycyjnych prowadzonych w CIECH Soda Romania. Całkowite nakłady inwestycyjne w tym okresie osiągnęły poziom 225 milionów euro. Dzięki tym nakładom m.in. znacząco wzrosła efektywność produkcji, moce produkcyjne (o ponad 20 proc.), a także poprawiła się jakość obsługi klientów dzięki automatyzacji procesów pakowania i rozwojowi usług logistycznych.

Dzięki zakończonym inwestycjom i restrukturyzacji Spółki, miniony rok był dla rumuńskich zakładów sodowych Grupy CIECH rekordowy pod względem ilości wyprodukowanej sody kalcynowanej. Aktualnie Grupa CIECH koncentruje się przede wszystkim na poprawie parametrów wydajności fabryki i bezpieczeństwa dostaw, jednocześnie stale dbając o optymalizację kosztów.

CIECH Soda Romania pełni ważną rolę w strategii biznesowej Grupy. Dzięki dobrej lokalizacji (dostęp do portu w Konstancy) zakładu jest on dla Grupy CIECH bazą do ekspansji na rynki afrykańskie i azjatyckie. Aktualnie ponad 80 proc. produkcji rumuńskiej fabryki trafia na rynki zagraniczne, m.in. do Afryki i Azji (zwłaszcza do Indii).

Do góry