Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH sponsorem JBL Super League Triathlon Poznań 2021

W ostatni weekend w Poznaniu, w malowniczej scenerii Jeziora Maltańskiego, rozegrane zostały najbardziej prestiżowe zawody triathlonowe w Polsce – JBL Super League Triathlon. Już po raz kolejny głównym sponsorem wydarzenia była Grupa CIECH, jeden z największych koncernów chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, będący również sponsorem tytularnym cyklu imprez triathlonowych CIECH Tri Tour. W ramach imprezy odbyły się wyścigi kwalifikujące do mistrzostw świata cyklu SLT, zawody na pięciu różnych dystansach oraz dla dzieci, organizowane w ramach inicjatywy PHO3NIX KIDS.

Historia miłości Poznania do triathlonu trwa od 1984 roku, kiedy w Kiekrzu odbyły się pierwsze w Polsce międzynarodowe zawody będące kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Mimo upływu lat, miasto nad Wartą ciągle odgrywa kluczową rolę w rozwoju tej wszechstronnej dyscypliny, czego oznaką są m.in. rozgrywające się w tym miejscu od 2018 roku zawody Super League Triathlon, jedne z najbardziej prestiżowych wyścigów triathlonowych na świecie. Są to innowacyjne, szybkie i bardzo emocjonujące formaty, które w Poznaniu – dzięki spektakularnej lokalizacji nad Jeziorem Maltańskim – cieszą się ogromną popularnością wśród kibiców z całej Europy.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich, w organizację imprezy zaangażowała się chemiczna Grupa CIECH. Koncern wspiera nie tylko pojedyncze wydarzenie, ale cały cykl triathlonowych imprez odbywających się pod szyldem CIECH Tri Tour (https://tritour.com.pl/). Poza poznańskim Super League Triathlon, jego częścią były w tym roku wyścig w Sierakowie, a także – odwołane ze względu na ograniczenia pandemiczne – wyścigi w  Szczecinie i Charzykowach. W zastępstwie tych ostatnich, przedstawiciele CIECH Tri Tour, wraz z Fundacją Pho3nix, zorganizowali wyjątkowy bieg charytatywny na portalu STRAVA, którego celem było zebranie łącznie 4,5 miliona złotych na rzecz Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Podczas tegorocznych wyścigów JBL Super League Triathlon zawodnicy mieli do pokonania znajomą trasę pływacką na torze regatowym, szybką trasę kolarską na dwupasmowej Drodze Krajowej 92 oraz malowniczą trasę biegową wokół jeziora. Aby każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania, mógł wziąć udział w zabawie, podczas trzydniowej imprezy odbyły się starty z podziałem na kategorie wiekowe na aż pięciu różnych łącznych dystansach: 1/2 (112,99 km), 1/4 (56,5 km) i 1/8 (28,25 km) pełnego oraz dwóch zaawansowanych: enduro supersprint (400/10/2,5 km) oraz enduro – podwójny dystans supersprint.

Z myślą o najmłodszych, w piątek odbyły się także zawody PHO3NIX KIDS: bieg dla roczników 2016-2018, duathlon 2013-2015 oraz triathlon 2008-2012. Z kolei ostatniego dnia weekendu, przybyli mieli okazję obejrzeć wyścigi najlepszych z najlepszych podczas dwóch etapów kwalifikacyjnych Super League Triathlon Qualifier, czyli dwuetapowego wyścigu kwalifikującego do Mistrzostw SLT.

 

Więcej informacji o zawodach znajduje się na stronie: https://superleaguepoznan.com/pl/.

 

Kontakt dla mediów:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

Więcej informacji o Grupie CIECH można znaleźć na stronach www.ciechgroup.com oraz www.ciechdlagospodarki.pl.

Do góry