Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH sponsorem Super League Triathlon Poznań 2018

Za nami prawdziwa gratka dla miłośników pływania, biegania i jazdy na rowerze, czyli Super League Triathlon - najbardziej innowacyjna i widowiskowa liga triathlonu na świecie. Jedyny w Europie wyścig kwalifikacyjny do tego cyklu odbył się w Poznaniu w dniach 29 czerwca – 1 lipca w malowniczej scenerii Jeziora Maltańskiego, a jego sponsorem była Grupa CIECH!

Super League Triathlon to dwa cykle – kwalifikacyjny oraz mistrzowski. W ramach pierwszego profesjonalni i amatorscy triathloniści walczyli o przepustkę i możliwość startu ze światową czołówką w imprezach głównych organizowanych w unikalnych lokalizacjach – Ameryce Północnej, Azji oraz Zatoce Perskiej. Oprócz eliminacji, w stolicy Wielkopolski odbyły się starty amatorów na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km), start drużynowy na dystansie 56,5 km, a także Semilac Women Run oraz Złoty Start Kobiet. Ponadto w ramach najdłuższego w Polsce, 4-dniowego festiwalu triathlonu zorganizowano Junior Poznań Triathlon – imprezę dla najmłodszych sportowców, której głównym celem jest propagowanie wśród nich zdrowego stylu życia oraz pomoc dzieciom w realizowaniu siebie poprzez sport.

W kategorii profesjonalistów zwyciężyli Andreas Schilling z Danii i Emma Jeffcoat z Australii, zaś reprezentantka Polski Maria Cześnik zajęła czwartą lokatę, czym zapewniła sobie miejsce w Cyklu Mistrzowskim Super League Triathlon. Pula nagród, o którą walczą uczestnicy cyklu, wynosi ponad 1,5 miliona dolarów.

Do góry