Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH sponsorem Super League Triathlon Poznań 2018

Super League Triathlon to najbardziej innowacyjna i widowiskowa liga triathlonu na świecie. Jedyny w Europie wyścig kwalifikacyjny do tego cyklu odbędzie się w Poznaniu. Sponsorowane przez CIECH wydarzenie będzie zarazem punktem kulminacyjnym wielkiego poznańskiego święta triathlonu organizowanego w dniach 29 czerwca – 1 lipca.

Super League Triathlon („SLT”) to dwa cykle – kwalifikacyjny oraz mistrzowski. W ramach tego pierwszego triathloniści (amatorzy i profesjonaliści) walczą o punkty umożliwiające im start w imprezach mistrzowskich. Cykl mistrzowski to starty ścisłej światowej czołówki triathlonistów, w jednych  z najbardziej prestiżowych lokalizacji na świecie. Pula nagród cyklu wynosi ponad 1,5 miliona dolarów. SLT to przede wszystkim innowacyjne, szybkie i bardzo emocjonujące formaty, które czynią rywalizację w triathlonie jest wyjątkowo atrakcyjną dla widzów.

Wybierając inicjatywy, w które chcemy się zaangażować – jako partner czy sponsor - staramy się wybierać te, które pasują do naszej filozofii działania. Są w swoim obszarze innowacyjne, globalne i wspierają szeroko rozumiany rozwój. W ten profil doskonale wpisują się zawody Super League Triathlon. To jedna z najbardziej prestiżowych imprez triathlonowych na świecie, która zarazem proponuje zupełnie innowacyjne podejście do tej dyscypliny. Mam nadzieję, że liczne wydarzenia towarzyszące i sprzyjające warunki do uprawiania tej dyscypliny zagwarantują świetną zabawę i niezapomniane emocje wszystkim zawodnikom i ich rodzinom, czego serdecznie życzę wszystkim pasjonatom triathlonu, sportu i zdrowego tryb życia w Poznaniu i w całej Polsce – mówi Artur Osuchowski, Członek Zarządu CIECH S.A.

Oprócz wyścigu kwalifikacyjny cyklu SLT, w ramach najdłuższego w Polsce, 4-dniowego festiwalu triathlonu odbędą się również starty amatorów na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km), start drużynowy na dystansie 56,5 km, a także Semilac Women Run oraz Złoty Start Kobiet. W trakcie triathlonowego festiwalu planowany jest również Junior Poznań Triathlon – impreza dla najmłodszych sportowców, której głównym celem jest propagowanie wśród nich zdrowego stylu życia oraz pomoc dzieciom w realizowaniu siebie poprzez sport.

Więcej informacji o Super League Triathlon Poznań 2018 znajdą Państwo na portalu www.superleaguepoznan.com.

Do góry