Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH sponsorem Super League Triathlon Poznań

W ostatni weekend czerwca w Poznaniu rozegrane zostaną jedne z najbardziej prestiżowych zawodów triathlonowych świata – Super League Triathlon. Już po raz drugi ich sponsorem będzie Grupa CIECH, międzynarodowy koncern o polskich korzeniach, będący liderem branży chemicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Super League Triathlon to najbardziej innowacyjna i widowiskowa liga triathlonu na świecie, a sponsorowane przez CIECH wydarzenie będzie zarazem punktem kulminacyjnym wielkiego poznańskiego święta triathlonu organizowanego w dniach 28–30 czerwca.

Wybierając inicjatywy, w które chcemy się zaangażować – jako partner czy sponsor - staramy się wybierać te, które pasują do naszej filozofii działania. Są w swoim obszarze innowacyjne, globalne i wspierają szeroko rozumiany rozwój. W ten profil doskonale wpisują się zawody Super League Triathlon. To jedna z najbardziej prestiżowych imprez triathlonowych na świecie, która zarazem proponuje zupełnie innowacyjne podejście do tej dyscypliny. Mam nadzieję, że liczne wydarzenia towarzyszące i sprzyjające warunki do uprawiania tej dyscypliny zagwarantują świetną zabawę oraz niezapomniane emocje wszystkim zawodnikom i ich kibicom – mówi Artur Osuchowski, Członek Zarządu CIECH S.A.

SLT to przede wszystkim innowacyjne, szybkie i bardzo emocjonujące formaty, które czynią rywalizację w triathlonie wyjątkowo atrakcyjną dla widzów. Lokalizacja imprezy nad Jeziorem Maltańskim sprawia, iż poznański triathlon cieszy się ogromną popularnością widzów, a co więcej, zapewnia świetną obserwację rywalizacji na wszystkich dystansach.

Podczas trzydniowej imprezy – 28-30 czerwca - odbędą się starty dla zawodników różnych kategorii wiekowych aż na pięciu różnych dystansach - 112,99 km, popularnie zwanym „połówką”, 56,5 km – ¼ i 28,25 km – ⅛ oraz dwóch zaczerpniętych z formatów wyścigów zawodników PRO: enduro supersprint (400/10/2,5) oraz enduro (podwójny start na dystansie supersprint jeden po drugim). Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Prócz wyścigów amatorów, widzowie będą mieć okazję podziwiać rywalizację najlepszych z najlepszych podczas dwóch etapów kwalifikacyjnych Super League Triathlon Qualifier – dwuetapowego wyścigu kwalifikującego do Mistrzostw SLT.

Dodatkowo w tym roku, w ramach Super League Triathlon Poznań odbędą się Mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie średnim w kategoriach PRO i Age-Group. Zaplanowano też wyścigi sztafet – w tym charytatywną rywalizację pomiędzy drużynami znanych zawodników Chrisa McCormacka (drużyna PRO) i Marcina Koniecznego (drużyna amatorów). Nie mogło też zabraknąć rozgrywek dzieci. Wystartują one w biegu, duathlonie i triathlonie 28 czerwca w godzinach od 14:00 do 16:00.

Dodatkową kategorią będą wyścigi drużyn firmowych - TRI Business League, a także Złota Fala. To unikatowy projekt tworzony przez kobiety i dedykowany kobietom, który jest jedyną tego typu inicjatywą w skali całego świata triathlonu. W ramach Złotej Fali w ubiegłym roku w triathlonie wystartowało aż 500 pań, co jest niepobitym do dziś rekordem. Poznań cieszy się największą frekwencją zawodniczek spośród wszystkich zawodów triathlonowych w Polsce. W tym roku Złota Fala odbędzie się na dystansie ¼.

Więcej informacji na temat zawodów dostępne jest na stronie: https://superleaguepoznan.com/pl/ 

Kontakt:
Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH
miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry