Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH Trading sprzedaje irańskie poliolefiny w Polsce i Europie

CIECH Trading, znaczący dystrybutor surowców i produktów chemicznych w Polsce, spółka wchodząca w skład Grupy CIECH, nawiązał bardzo perspektywiczne kontakty handlowe na Bliskim Wschodzie - między innymi z firmami z Iranu. To całkowicie nowy kierunek rozwoju dla Spółki. Dzięki temu Grupa CIECH stanie się aktywnym importerem i dystrybutorem towarów z tej części świata, w tym poliolefin, głównie polietylenu i polipropylenu. Do tej pory podobne kontakty handlowe w segmencie surowcowym były domeną dużych spółek państwowych. CIECH jest pierwszą polską firmą prywatną z branży chemicznej, która nawiązała współpracę z Iranem na tak dużą skalę.

Rozmowy z potencjalnymi partnerami biznesowymi CIECH Trading zapoczątkował rok temu. To efekt przyjętej strategii dywersyfikacji działalności Grupy CIECH, która stale poszukuje nowych rynków i możliwości rozwoju. Nawiązane kontakty handlowe oznaczają poszerzenie portfolio oferowanych produktów. CIECH Trading - w oparciu o długoletnią umowę współpracy z wiarygodnymi dostawcami z Iranu – Jam Petrochemical Company (JPC), Jam Polypropylene Company (JPPC) i Persian Gulf Petrochemical Industry Commercial Company (PGPICC) - prowadzi między innymi sprzedaż poliolefin. Tworzywa te charakteryzują się głównie dobrą odpornością chemiczną, niską absorpcją i dobrymi właściwościami elektroizolacyjnymi. Najpopularniejszymi poliolefinami są polietylen oraz polipropylen (powstające w procesie polimeryzacji etylenu i propylenu). Mają one szerokie zastosowanie w przemyśle opakowaniowym, budowlanym, samochodowym i elektronicznym.

- Nasza strategia zakłada stworzenie z Grupy CIECH globalnego koncernu chemicznego. W strukturze Grupy rola CIECH Trading - jako dystrybutora produktów chemicznych - jest bardzo istotna. Nowe kontakty handlowe pozyskane na Bliskim Wschodzie przekładają się na rozbudowę oferty spółki CIECH Trading, która staje się istotnym graczem na rynku dystrybucji polimerów. Oferujemy produkty wysokiej jakości, z bardzo dobrym serwisem oraz wsparciem ze strony Grupy CIECH. Chcemy by dystrybucja wysokiej jakości tworzyw na rynku europejskim była jednym ze znaków rozpoznawczych CIECH Trading – mówi Artur Osuchowski, Członek Zarządu CIECH S.A.

Oferta CIECH Trading bazuje na wysokiej jakości tworzywach (produkowanych w oparciu o licencję globalnego lidera rynku tworzyw – firmy Lyondell Basell) mogących zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających przetwórców.

- Oferujemy tworzywa o bardzo wysokiej jakości i szerokim spektrum zastosowania. W Polsce potencjał rynku tworzyw sztucznych stabilnie rośnie, dlatego oferta CIECH Trading obejmuje blisko 200 gatunków różnego rodzaju tworzyw, znajdujących zastosowanie nie tylko w branży opakowań, ale także automotive, rolnictwie, budownictwie czy produkcji elektroniki – mówi Tomasz Grzela, Prezes Zarządu CIECH Trading.

- Mamy pierwsze bardzo dobre referencje od klientów z Europy, którzy zakupili od nas poliolefiny z Iranu. Kupujący podkreślają wysoką jakość produktów i łatwość zastosowania w procesie przetwórczym. Naszym celem jest stałe rozszerzanie obszaru działania, by zyskać pozycję wiodącego importera i dystrybutora tworzyw w naszej części Europy. Jesteśmy przygotowani zarówno logistycznie jak i produktowo, aby spełnić oczekiwania odbiorców poliolefin w Polsce i Europie – dodaje Urszula Roś, Dyrektor Sprzedaży w CIECH Trading.

Oprócz szerokiego spektrum produktów, CIECH Trading oferuje także klientom usługi dodatkowe poprawiające ich efektywność biznesową m.in. dostęp do rozległej sieci magazynów, dzięki którym zagwarantowana jest ciągłość i stabilność dostaw, wykwalifikowany zespół doradców produktowych w całej Polsce i atrakcyjne warunki finansowania.

Oprócz umów dystrybucyjnych na sprzedaż polimerów, CIECH Trading ma umowy z partnerami strategicznym takimi jak Egyptian Petrochemicals Co., Formosa (USA) i Axciall Co. (USA) na sprzedaż suspensyjnego PCW. Oferta ta dedykowana jest głównie dla producentów rur, profili okiennych i folii.

CIECH Trading oferuje również chemikalia stałe i płynne, organiczne i nieorganiczne, kwasy, zasady oraz rozpuszczalniki.

Kontakt:
Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH
miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH to międzynarodowa, profesjonalnie zarządzana grupa z polskimi korzeniami, o ugruntowanej pozycji lidera w branży chemicznej w Europie Środkowej i Wschodniej. Wytwarza produkty, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie - nowoczesne wyroby o najwyższej, światowej jakości. Korzystając ze wsparcia wiarygodnego inwestora strategicznego (Kulczyk Investments) realizuje strategię globalnego rozwoju, rozszerzając sprzedaż na światowych rynkach. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

CIECH Trading powstał w 1987 roku i jest obecnie największym polskim dystrybutorem surowców, produktów chemicznych oraz odczynników. Posiada także autoryzację na dystrybucję sody kalcynowanej (węglan sodu lekki i ciężki), sody oczyszczonej (wodorowęglan sodu), soli warzonej i tabletkowanej oraz chlorku wapnia. Poza produktami sodowymi oferuje również chemikalia stałe i płynne, organiczne i nieorganiczne, kwasy, zasady oraz rozpuszczalniki. Spółka działa na skalę globalną.

Do góry