Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH Vitrosilicon drukuje przyłbice ochronne dla ratowników medycznych z powiatu żagańskiego

CIECH Vitrosilicon, lubuska spółka z Grupy CIECH, wspiera lokalną służbę zdrowia w walce z pandemią koronawirusa COVID-19. Firma będąca największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, wydrukowała przyłbice ochronne na swoich drukarkach 3D. Ten niezbędny ekwipunek dla pracowników służby zdrowia, zwłaszcza podczas pandemii koronawirusa, trafił do ratowników medycznych z całego powiatu żagańskiego, którzy zgłaszali braki tego typu sprzętu zabezpieczającego. Kolejne partie wyposażenia dla lokalnej służby zdrowia są już w produkcji.

 

Grupa CIECH, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników, klientów i dostawców, wprowadziła także dodatkowe środki bezpieczeństwa we wszystkich zakładach produkcyjnych. Należą do nich m.in. obowiązkowy pomiar temperatury, dezynfekcje pomieszczeń wspólnych, ograniczenie do niezbędnego minimum delegacji służbowych i wejścia na teren zakładów osób trzecich. Grupa produkuje także na Podkarpaciu własny płyn dezynfekcyjny, który przekazuje swoim pracownikom i ich rodzinom.

 

CIECH Vitrosilicon to największy dostawca krzemianu sodu w Europie, a także uznany na polskim rynku producent opakowań szklanych (zakłady są m.in. jedynym w Polsce producentem słoi typu Comfort) oraz lampionów. Spółka posiada dwa zakłady produkcyjne: w Iłowej, gdzie mieści się siedziba Zarządu firmy i produkowane są opakowania szklane oraz szkło wodne, a także w Żarach, gdzie wytwarzane są szkliste krzemiany sodu i potasu.

 

Kontakt:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry