Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH Vitrosilicon nagrodzony tytułem „Gazela Biznesu 2018”

CIECH Vitrosilicion, należący do Grupy CIECH jeden z największych producentów krzemianu sodu w Europie oraz krajowy lider rynku opakowań szklanych, został nagrodzony tytułem „Gazela Biznesu 2018” w rankingu najbardziej dynamicznych małych i średnich polskich przedsiębiorstw, który już po raz dziewiętnasty opublikował dziennik „Puls Biznesu”. Statuetkę dla CIECH Vitrosilicon odebrał 11 marca na uroczystej gali w Warszawie Andrzej Dawidowski, Członek Zarządu Spółki.

„Gazele Biznesu” to najpopularniejsze i najstarsze zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Aby otrzymać tytuł, firma musi przez trzy lata z rzędu zwiększać obroty i osiągać zysk. Weryfikacją danych od wielu lat zajmują się analitycy wywiadowni gospodarczej Coface Poland.

CIECH Vitrosilicon to jeden z największych producentów krzemianu sodu w Europie. Surowiec ten wykorzystywany jest przede wszystkim do produkcji krzemionki strącanej stosowanej w szybko rosnącym przemyśle oponiarskim, a także do produkcji papieru czy detergentów. Spółka jest również liderem polskiego rynku opakowań szklanych (zakłady są m.in. jedynym w Polsce producentem słoi typu Comfort) oraz lampionów. Spółka posiada dwa zakłady produkcyjne: w Iłowej, gdzie mieści się siedziba Zarządu firmy i produkowane są opakowania szklane i szkło wodne, oraz w Żarach, gdzie wytwarza się szkliste krzemiany sodu i potasu.

Kontakt:
Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH
miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry