Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH w czołowej 10. rankingu „Narodowi Czempioni” Polityki Insight!

Grupa CIECH zajęła dziesiąte miejsce w rankingu „Czempionów Narodowych”, przygotowanym przez prestiżowe centrum analiz polityczno-gospodarczych Polityka Insight. W swojej ocenie CIECH, eksperci docenili przede wszystkim intensywną ekspansję zagraniczną Grupy oraz jej mocną pozycję w branży chemicznej.

Opracowanie obejmuje ranking polskich czempionów sporządzony już po raz drugi na podstawie autorskiej metodologii Polityki Insight. W badaniu wzięto pod uwagę firmy będące pod kontrolą polskiego kapitału, których przychody w 2017 r. przekroczyły 1 mld zł, a kapitał - 100 mln zł i które zatrudniały więcej niż 100 osób. Do klasyfikacji czempionów stworzono wskaźnik narodowych czempionów (wskaźnik NC), który jest średnią arytmetyczną wartości punktowych uzyskanych dla czterech indeksów w kategoriach: gospodarka (pokazuje wpływ danej firmy na gospodarkę), branża (pozycja firmy w swojej głównej branży), zagranica (obecność za rynkach zagranicznych i poziom eksportu) i innowacyjność (obejmuje m.in. nakłady na B+R, liczbę patentów i współpracę z nauką). Szczegółowy wskaźnik NC policzyliśmy dla 50 firm lub grup kapitałowych, które uzyskały najwyższy wynik w kategorii gospodarka. Firmy w rankingu mogły otrzymać od 0 do 100 pkt, przy czym poziom czempiona zaczyna się od 25 pkt.

Polityka Insight jest wiodącym centrum analiz polityczno-gospodarczych w Polsce i wydawcą codziennego serwisu, skierowanego do decydentów w polityce, biznesie i dyplomacji.

Cały raport do pobrania: https://www.politykainsight.pl/raporty/czempioninarodowi


Kontakt:
Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH
miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry