Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH w II etapie prestiżowego konkursu SEG na „Najlepszy serwis IR”

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych zakwalifikowało CIECH S.A. do drugiego etapu prestiżowego Konkursu Złota Strona Emitenta XI, nagradzającego najlepsze witryny internetowe polskich spółek giełdowych. Portal ri.ciechgroup.com został nominowany do nagrody „Najlepszy serwis IR” w kategorii „Spółek Dużych”. Rozpoczynający się drugi etap konkursu polegać będzie na wyłonieniu 3 najlepszych spółek w tej kategorii. Dokona tego jury konkursowe, złożone ze specjalistów między innymi w takich dziedzinach jak grafika, dziennikarstwo, technologia, ekonomia czy relacje inwestorskie.

- Strona internetowa spółki giełdowej to w dobie Internetu jedno z podstawowych narzędzi komunikacji z inwestorami, szczególnie indywidualnymi. Wkładamy wiele wysiłku, żeby nasza witryna była zgodna z najlepszymi standardami i staramy się systematycznie ją ulepszać. Obecnie inwestorzy mogą znaleźć tam m.in. informacje o biznesie, strategii, rynku oraz szereg materiałów informacyjnych takich jak prezentacje, one-pagery, spreadsheet, wideo. Są tam dostępne także zapisy z czatów, rekomendacje wydawane przez analityków czy kalendarium wydarzeń. Wszystko oczywiście na bieżąco aktualizujemy – mówi Joanna Siedlaczek, Pełnomocnik Zarządu ds. Relacji Inwestorskich.

I etap Konkursu Złota Strona Emitenta XI, organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, został zakończony 8 lutego br. Oceniono w nim 164 stron internetowych spółek giełdowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w tym na rynku NewConnect. W tym roku po raz pierwszy spółki giełdowe walczyły w dwóch klasyfikacjach: „Najlepszy serwis IR” oraz „Lider komunikacji online”.

Rozpoczynający się drugi etap polegać będzie na wyłonieniu po 3 nominatów w obu klasyfikacjach, dla każdej kategorii („Spółki Duże”, „Spółki Średnie”, „Spółki Małe”). Dokona tego jury konkursowe, złożone ze specjalistów między innymi w takich dziedzinach jak grafika, dziennikarstwo, technologia, ekonomia czy relacje inwestorskie. Drugi etap konkursu trwać będzie do 15 kwietnia 2018 r.

W zeszłorocznej edycji konkursu Złota Strona Emitenta CIECH S.A. zakwalifikował się do ścisłego finału. Tym samym został uznany za jedną z czterech spółek o najwyższym poziomie e-relacji inwestorskich wśród 60 największych polskich spółek giełdowych.

Więcej informacji na stronie: https://zse.seg.org.pl/news/383541/zakonczenie-i-etapu-konkursu-zlota-strona-emitenta-xi

Pytania ze strony mediów:
Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH
miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

Do góry