Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH wdraża zaawansowane rozwiązania Honeywell Forge, by zwiększyć efektywność produkcji sody

Grupa CIECH – jeden z największych koncernów chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej – oraz amerykańska firma technologiczna Honeywell, dostarczająca nowoczesne rozwiązania dla przemysłu, zdecydowały się na rozszerzenie dotychczasowej współpracy. W efekcie, w fabrykach sody kalcynowanej CIECH w Polsce i Niemczech zostanie wdrożone nowe oprogramowanie Honeywell Forge typu Advanced Process Control. Poprawi ono wydajność operacyjną instalacji oraz umożliwi optymalizację kosztów. Nawiązana współpraca wpisuje się w cele strategiczne Grupy CIECH, do których należy poszukiwanie i wdrażanie najlepszych dostępnych rozwiązań technologicznych oraz cyfrowa transformacja produkcji.

 

Digitalizacja oraz wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań celem zwiększenia efektywności to kluczowe elementy strategii Grupy CIECH. Cyfryzacja procesów biznesowych oraz produkcyjnych jest wdrażana w głównym biznesie Grupy – produkcji sody. Dlatego CIECH zdecydował się na wdrożenie systemu Honeywell Forge Advanced Process Control („APC”). Służy on do monitorowania, kontrolowania i optymalizacji w czasie rzeczywistym procesu produkcji, pozwalając na automatyczną zmianę jej parametrów przez komputer w celu zwiększenia wydajności całego procesu. APC obejmuje większość etapów produkcji sody, tj. karbonizację, kalcynację, filtrację czy destylację. System dobiera parametry produkcji na poszczególnych elementach linii i zwiększa wydajność produkcji oraz optymalizuje zużycie zasobów.

 

Nowe oprogramowanie zostanie wdrożone w zakładach produkcji sody CIECH w Inowrocławiu oraz niemieckim Stassfurcie. Ma ono obniżyć koszty operacyjne i poprawić rentowność linii produkcyjnych. W obu fabrykach jego wpływ na efektywność produkcji sody będzie widoczny w 2021 roku.

 

Nasza strategia koncentruje się na poprawie efektywności produkcji przy użyciu najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku. Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Honeywell przy wdrożeniu systemu APC. To ważna część cyfrowej transformacji naszego biznesu sodowego. Naszym celem jest ograniczenie odchyleń w procesach produkcji sody, co umożliwi zwiększenie wydajności i oszczędność zasobów oraz surowców. Tym samym ograniczymy także emisję gazów cieplarnianych, co wpisuje się w nasze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju – mówi Mirosław Skowron, Członek Zarządu CIECH S.A.

 

Honeywell Forge APC jest częścią pakietu Process Performance Management zawierającego produkty dla przemysłu w Honeywell Forge, narzędziu do zwiększania wydajności przedsiębiorstw. Pomaga ono śledzić, analizować i optymalizować operacje na każdym etapie produkcji.

 

Dzięki nawiązanej współpracy, wiodący w branży system monitorowania wydajności Honeywell Forge APC pozwoli Grupie CIECH na bardziej efektywne działania – mówi Ronald Binkofski, odpowiadający za rozwój Honeywell w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. – Wdrożenie naszego oprogramowania to doskonały przykład na to, jak rozwiązania cyfrowej transformacji, takie jak platforma Honeywell Forge, uwalniają potencjał do zwiększania efektywności produkcji – dodaje Binkofski.

 

To nie jedyne działania Grupy CIECH w obszarze wdrażania najlepszych dostępnych technologii. Firma otrzymała dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na projekt z zakresu tzw. predictive maintenance, czyli działań umożliwiających ocenę stanu urządzeń na liniach produkcyjnych i błyskawiczną reakcję w ich bieżącej obsłudze.

 

 

Kontakt:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86

 

Eric Krantz, Honeywell, External Communications

eric.krantz@honeywell.com, tel. (803) 835-8230

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

 

Honeywell to firma technologiczna z listy Fortune 100, która dostarcza rozwiązania branżowe obejmujące produkty i usługi lotnicze, systemy kontroli dla budynków i przemysłu oraz materiały eksploatacyjne na całym świecie. Technologie firmy pomagają samolotom, budynkom, zakładom produkcyjnym, łańcuchom dostaw i pracownikom uzyskać lepszą łączność, aby świat był bardziej inteligentny, bezpieczny i bardziej zrównoważony. Więcej wiadomości i informacji na temat firmy Honeywell można znaleźć pod adresem www.honeywell.com/newsroom.

Do góry