Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH wsparł powstanie strefy cichej nauki na Politechnice Rzeszowskiej

Dzięki wsparciu Spółek Grupy CIECH z woj. podkarpackiego – CIECH Sarzyna, największego polskiego producenta środków ochrony roślin, oraz CIECH Żywice, największego producenta żywic epoksydowych w Polsce – studenci Wydziału Chemi na Politechnice Rzeszowskiej zyskali nową przestrzeń do spędzania wolnego czasu na uczelni. Wsparcie powstania strefy wypoczynku i cichej nauki na rzeszowskiej uczelni to element szerszej współpracy pomiędzy Grupą CIECH a Politechniką.

Na potrzeby nowej strefy wyremontowano jedno z pomieszczeń. Powstała przestrzeń zawiera część do nauki z miejscami siedzącymi przy stołach, a także strefę wypoczynku złożoną z wielomiejscowej kanapy, wygodnych siedzisk i puf. Strefa chilloutu i cichej nauki ma służyć studentom nie tylko do odpoczynku, ale także być miejscem spotkań m.in. studenckich kół naukowych.

Wsparcie CIECH w tworzenie tej wyjątkowej przestrzeni na rzeszowskiej uczelni to element szerszej współpracy, jaką Spółki z Grupy i Politechnika Rzeszowska nawiązały na 5 lat. Dzięki zawartej umowie firma objęła patronat tytularny nad Wydziałem Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej. W jego ramach zorganizowano m.in. warsztaty edukacyjne dla studentów na terenie fabryk producenta i zaangażowano ich do współpracy przy projektach badawczych realizowanych przez centrum badawczo-rozwojowe CIECH R&D. Firma ufundowała też roczną nagrodę dla najlepszego studenta Wydziału.

Mimo intensywnego rozwoju swojej działalności biznesowej, CIECH Sarzyna zrealizowała w 2019 roku ponad 20 projektów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu w swoim środowisku lokalnym, na które przeznaczyła ok. 150 000 zł. Spółka skoncentrowała się na czterech obszarach działalności – wsparciu rozwoju edukacji chemicznej (m.in. utworzenie nowoczesnej klasy chemicznej w Nowej Sarzynie we współpracy z Politechniką Rzeszowską) i przedsięwzięć sportowych w regionie (sponsoring wydarzeń sportowych), współpracy z miastem Nowa Sarzyna (m.in. wsparcie Dni Miasta) i instytucjami publicznymi oraz popularyzacji postaw pro-środowiskowych.

Kontakt:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com ; tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH Sarzyna jest jedną z kluczowych spółek Grupy CIECH i filarem jej segmentu organicznego. Specjalizuje się w produkcji środków ochrony roślin (AGRO) i jest ich największym polskim producentem oraz liderem sprzedaży na rynku herbicydów (środków chwastobójczych). Przewagą konkurencyjną Spółki jest m.in. jedna z najnowocześniejszych na świecie instalacji do produkcji MCPA – skutecznego i bezpiecznego środka chwastobójczego, a także 60 lat doświadczenia w produkcji środków ochrony roślin. Do najbardziej znanych znaków handlowych Spółki należą marki: CHWASTOX®, AGROSAR® 360 SL, AZOKSAR® 250 SC, ASKALON® 125 SC, AKAPIT® 125 EC, TARCZA® ŁAN EXTRA 250 EW oraz WINDSAR 250 EC. Firma, poza kluczowymi krajami europejskimi, obsługuje także rynki w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Afryce i Australii. Jej produkty trafiają do ponad 40 krajów całego świata.

Więcej informacji znajduje się na stronie ciechagro.pl/pl.

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych  w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry