Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

CIECH zmienia branding produktów sodowych. Nowe marki lepiej wyróżniają portfolio specjalistycznych produktów Grupy

Grupa CIECH wprowadza nowy branding produktów sodowych, odzwierciedlający coraz wyższe standardy obsługi klientów, logistyki oraz procesu produkcji wprowadzane w ostatnich kwartałach. Nowy branding wyróżnia także specjalistyczne portfolio Grupy w segmencie sody oczyszczonej, m.in. stosowanej w sektorze farmaceutycznym, paszowym czy spożywczym.

Grupa CIECH jest drugim pod względem mocy wytwórczych producentem sody kalcynowanej w Europie, posiadającym fabryki w trzech krajach – Polsce, Rumunii i Niemczech. Oprócz sody kalcynowanej dostępnej w dwóch rodzajach: ciężkiej (stosowanej m.in. do produkcji szkła) oraz lekkiej (stosowanej do produkcji m.in. detergentów), CIECH produkuje także sodę oczyszczoną o bardzo szerokim spektrum zastosowania. Segment sodowy, obejmujący również produkcję soli, odpowiada za około 70 proc. przychodów Grupy CIECH.

Ze względu na globalną skalę działalności Grupy CIECH (50 proc. wpływów ze sprzedaży produktów poza granicami krajów, w których CIECH ma swoje zakłady, obecność na 100 rynkach globalnych), produkty sodowe otrzymały nowe, anglojęzyczne nazwy:

  • soda kalcynowana ciężka, będzie oferowana pod marką “SODAASH DENSE”;
  • soda kalcynowana lekka, pod marką “SODAASH LIGHT”;
  • soda oczyszczona spożywcza, pod marką “SOBIC FOOD”;
  • soda oczyszczona paszowa, pod marką “SOBIC FEED”;
  • soda oczyszczona farmaceutyczna, pod marką “SOBIC HEALTH CARE”;
  • soda oczyszczona techniczna, pod marką “SOBIC TEC”.

Grupa CIECH intensywnie się zmienia. Nie tylko w zakresie efektywności produkcji czy optymalizacji kosztowej, ale także w kwestii filozofii prowadzenia firmy – przestawiamy się z firmy skupionej na produkcji, w kierunku międzynarodowego koncernu chemicznego zorientowanego na klienta. Wyrazem tego jest coraz sprawniejszy i wydajniejszy obszar sprzedaży, a także prowadzone przez nas działania marketingowe. W segmencie sodowym zdecydowaliśmy się na wprowadzenie marek, które porządkują nasz asortyment, jednocześnie pokazując wszechstronne zastosowanie sody i nasze działania w kierunku większej specjalizacji. Naszym celem jest dostarczanie klientom najwyższych gatunków sody oczyszczonej, wykorzystywanej m.in. w przemyśle farmaceutycznym, paszowym czy spożywczym - mówi Artur Osuchowski, Członek Zarządu CIECH SA.

Warto pamiętać, że z perspektywy klienta produkt, który oferujemy nie sprowadza się wyłącznie do sody. To także jej opakowanie, sposób dostawy, współpraca operacyjna, czy budowa harmonogramów dostaw. W ostatnich miesiącach wprowadziliśmy w obszarze sprzedaży szereg usprawnień. Wyznaczamy sobie i branży coraz wyższe standardy w zakresie kompleksowej obsługi klientów, sprzedaży i transportu sody. Dlatego też chcieliśmy podkreślić te pozytywne zmiany nową identyfikacją wizualną naszych produktów – mówi Hubert Kamola, Szef Pionu Sprzedaży Grupy CIECH.

Nacisk na produkcję i sprzedaż sody oczyszczonej wynika z analiz rynkowych przeprowadzonych przez Grupę CIECH w ramach realizacji strategii długoterminowej. Popyt na sodę farmaceutyczną (stosowaną m.in. do produkcji leków), paszową czy techniczną (wykorzystywaną m.in. jako dodatek do proszków do prania, przy wydobyciu ropy naftowej czy produkcji papieru) będzie systematycznie rosnąć. CIECH uważnie obserwuje związane z tymi produktami trendy rynkowe (wzrost populacji świata, większe zapotrzebowanie na żywność w skali globalnej, wydłużanie długości życia) i odpowiada na zapotrzebowanie klientów, włączając je do swojego asortymentu.

Nowy branding produktów sodowych Grupy wyróżnia wśród konkurencji atrakcyjna, prosta i nowoczesna identyfikacja wizualna oraz intuicyjne nazwy oraz logotypy marek. Odświeżenie marek sodowych ma również na celu ujednolicenie ich architektury i dalszą budowę spójnej tożsamości całego segmentu sodowego.

Kontakt:
Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH
miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH to międzynarodowa, profesjonalnie zarządzana grupa z polskimi korzeniami, o ugruntowanej pozycji lidera w branży chemicznej w Europie Środkowej i Wschodniej. Wytwarza produkty, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie - nowoczesne wyroby o najwyższej, światowej jakości. Korzystając ze wsparcia wiarygodnego inwestora strategicznego (Kulczyk Investments) realizuje strategię globalnego rozwoju, rozszerzając sprzedaż na światowych rynkach. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

Do góry