Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Co słychać u uczestników „Akademii Szkolnych Talentów”, programu mentoringu edukacyjnego dla dzieci pracowników Grupy CIECH? (cz. 2)

Szymon Balicki, Antoni Dec, Liliana Jęziorska oraz Marcel Maciejczyk to kolejni uczestnicy „Akademii Szkolnych Talentów”, program mentoringu edukacyjnego dla dzieci pracowników polskich spółek z Grupy CIECH. Uczestnicy Akademii otrzymują wieloletnią, bezpłatną pomoc w rozwijaniu swoich talentów i umiejętności, a także wsparcie ekspertów w drodze po najlepszą edukację na prestiżowych uniwersytetach zagranicznych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dotychczasowymi wrażeniami kolejnych uczestników tego wyjątkowego na polskim rynku programu, powstałego z inicjatywy Sebastiana Kulczyka, Przewodniczącego Rady Nadzorczej CIECH S.A.!

 

Antoni Dec, Kraków:

 

Moim ostatnim sukcesem naukowym było otrzymanie tytułu finalisty w konkursie biologicznym. Od stycznia pracują z moją mentorką z IVY Poland, która zainspirowała mnie do ostrej nauki języka angielskiego. Co tydzień poznaję i przyswajam nietypowe słówka, które bardzo mi się przydają. Nabyłem także wiedzę o zagranicznych szkołach i rekrutacji do nich. Moja mentorka zapoznała mnie z charakterystyką egzaminu SSAT, który będę w niedalekiej przyszłości zdawał. Pozwoli mi on aplikować do najlepszych liceów w Stanach Zjednoczonych. Konsultacje odbywają się zazwyczaj w niedzielę wieczorem, w bardzo miłej atmosferze. Uczę się z własnej woli, bo wiem, że z nauki płyną same korzyści. Zawsze byłem dobrym uczniem, ale teraz zrozumiałem, że jest ku temu jakiś cel. Chcę zostać chirurgiem i wiem że bez ciężkiej pracy tego nie osiągnę.

 

Marcel Maciejczyk, Warszawa:

 

Skupiam się obecnie na rozwijaniu moich zainteresowań w dziedzinie informatyki. Na zajęciach z mentorami IVY Poland uczę się algorytmiki, czyli działu informatyki opisującego algorytmy. W ten sposób przygotowuję się do startu w Olimpiadzie Informatycznej, której zadania oparte są właśnie o teorię algorytmów. Od stycznia, a więc początku współpracy z Akademią, wykonałem spory postęp w tej dziedzinie. Podczas rozmów z mentorami zainteresowałem się także tworzeniem prostych aplikacji na system operacyjny Android. Ważne jest też to, że oprócz wsparcia naukowego, mentorzy zapewniają mi również wskazówki dotyczące mojej przyszłości akademickiej. Opowiadając o swoim doświadczeniu w zakresie studiów na topowych zagranicznych uczelniach, inspirują do podjęcia podobnej decyzji i pomagają w wyborze kierunku oraz uniwersytetu. Po liceum planuję powalczyć o studia na dobrej amerykańskiej uczelni, dlatego już od pierwszej klasy przygotowuję się do egzaminów SAT. Na razie na zajęciach skupiam się na częściach egzaminu obejmujących Reading and Language.

 

Liliana Jęziorska, Inowrocław:

 

Od stycznia pracuję z konsultantami i mentorami IVY Poland. Są to często studenci, niewiele starsi ode mnie, dzięki czemu szybko nawiązaliśmy dobry kontakt. Podczas zajęć przygotowujemy się głównie do egzaminów SAT, które zdaję już w czerwcu. Dzięki wiedzy studentów z topowych uczelni na świecie, mogę dowiedzieć się wiele na temat interesujących mnie nowinek akademickich, np. niedawno z moim konsultantem dyskutowałam o wykorzystaniu macierzy w mechanice kwantowej. Cały czas prężnie działam naukowo i rozwijam moje badania pt. "Kiedy fitoterapia spotyka się z nanotechnologią", którymi chcę zwrócić uwagę na problem lekoopornych mikroorganizmów, ale przede wszystkim przeciwdziałać temu zjawisku poprzez połączenie ekstraktów z czosnku i cebuli z bionanocząstkami srebra. Miałam okazję prezentować wyniki na konferencji dla Młodych Naukowców na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz w audycji Stacja Nauka w Polskim Radio.

 

Szymon Balicki, Leżajsk:

 

Współpraca z Akademią IVY Poland nauczyła mnie wielu ciekawych i ważnych rzeczy. Już podczas Gali wręczenia dyplomów i nagród umocniła się moja wiara we własne możliwości, że mogę "zrobić wszystko", w co wcześniej nie wierzyłem. Współpracę z konsultantami z IVY Poland rozpocząłem już pod koniec grudnia. Doradcy pomagają mi w wyborze szkoły średniej oraz prowadzą zajęcia rozwijające moje szczególne pasje oraz inne umiejętności. Na zajęciach uczę się programowania - opanowuję obecnie podstawy języka C++, a także języka angielskiego – w trakcie zajęć poprawiam swoje umiejętności komunikacyjne w tym języku. Konsultacje ze studentami uczącymi się na najlepszych uniwersytetach, bądź ich absolwentami uświadomiły mi, że jestem na znacznie wyższym poziomie, niż mi się wydawało oraz, że, jeśli tylko będę sumiennie pracował i rozwijał swoje zainteresowania, to mogę dostać się na najlepsze uczelnie w kraju i za granicą. To, co dotychczas wydawało się niemożliwe i wykraczało poza listę moich marzeń, teraz stało się dla mnie możliwe do spełnienia.

 

----------

 

Nabór do I edycji „Akademii Szkolnych Talentów” trwał od września do grudnia 2018 roku. Pracownicy Grupy CIECH mogli zgłaszać swoje dzieci do programu za pośrednictwem specjalnej strony internetowej. Ponadto w każdym zakładzie CIECH w Polsce zostały zorganizowane specjalne spotkania informacyjne, a do uczestnictwa w programie zachęcały również plakaty promocyjne i broszurki. Od początku 2019 roku dziesiątka młodych osób kształtuje swoją przyszłość z pomocą „Akademii Szkolnych Talentów”.

Do góry