Ciech

Szukaj
WCAG A A A

Informacje prasowe

Co słychać u uczestników „Akademii Szkolnych Talentów”, programu mentoringu edukacyjnego dla dzieci pracowników Grupy CIECH? (cz.1)

Z inicjatywy Sebastiana Kulczyka, Przewodniczącego Rady Nadzorczej CIECH S.A., w chemicznej firmie wystartował wyjątkowy na polskim rynku program mentoringu edukacyjnego dla dzieci pracowników polskich spółek z Grupy CIECH. Uczestnicy „Akademii Szkolnych Talentów” otrzymują wieloletnią, bezpłatną pomoc w rozwijaniu swoich talentów i umiejętności, a także wsparcie ekspertów w drodze po najlepszą edukację na prestiżowych uniwersytetach zagranicznych. Zapraszamy do zapoznania się z dotychczasowymi wrażeniami uczestników naszej Akademii!


Aleksandra Witkowska, Inowrocław:


Z mentorami IVY Poland współpracuję od stycznia. Po rozmowach oraz lekcjach z mentorami IVY mam większy zapał do nauki. Zainspirowali mnie do zdobywania wiedzy nie tylko na poziomie szkolnym, lecz do dowiadywania się nowych rzeczy o otaczającym nas świecie. Na pewne kwestie pozwolili mi spojrzeć z zupełnie innej perspektywy. Rozmowa oraz praca z tak doświadczonymi ludźmi sprawia, że czuję znaczny postęp w kontekście rozwoju osobistego. Zajęcia często są przeprowadzane w całości w języku angielskim, co bardzo pomaga w nauce tego języka. Mentorzy Akademii przygotowują mnie do egzaminów IELTS, UKCAT, BMAT, do których chcę podejść, aby dostać się na wymarzone studia. Do tej pory przerobiliśmy już część wymaganego materiału. Oprócz przygotowań do testów zawsze mogę liczyć na pomoc w opanowaniu kłopotliwych dla mnie zagadnień ze szkoły. Moją zmorą jest fizyka, jednak dzięki pomocy mentorów IVY Poland stała się dla mnie całkiem ciekawym przedmiotem!


Radosław Dawidowski, Szczecin:


Moja współpraca z mentorami rozpoczęła się już na początku stycznia, poznałem wtedy moich dwóch opiekunów - Szymona i Marcina. Intensywność naszych spotkań bardzo mnie zaskoczyła. Mimo dużego tempa pracy, zarówno z Szymonem, jak i z Marcinem, pracuje mi się bardzo dobrze, atmosfera na zajęciach jest bardzo sympatyczna. Moje podejście do nauki bardzo się zmieniło. Na ten moment najwięcej czasu poświęcam przygotowaniu się do amerykańskiej matury, czyli testów SAT. To ile nowych zagadnień opanowałem w te niecałe pół roku przerasta wszelkie oczekiwania. Przez ostatnie pół roku bardzo uaktywniłem się społecznie. Dołączyłem do stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Organizowałem tam liczne akcje czy happeningi, między innymi akcje antysmogowe czy wiele happeningów i protestów proeuropejskich. W ostatnim czasie uczestniczyłem także w ważnej debacie o sytuacji Polski w Europie, miedzy innymi z Bartoszem Arłukowiczem, Krzysztofem Materną czy Adamem Opatowiczem. Moim największym osiągnięciem jest zorganizowanie protestu uczniów, uczestniczyło w nim ponad 3 tysiące osób! Wraz z grupą znajomych przygotowujemy się do startu w konkursie „Zwolnieni z Teorii”.


Anastazja Lipińska, Żagań:


Od grudnia rozwijam się pod opieką Akademii IVY Poland i przyznam, że bardzo dobrze współpracuje mi się z mentorami. Rozmowy są prowadzone regularnie. Na początku zakres współpracy był mniejszy, a z każdym kolejnym tygodniem zaczął się rozwijać. Teraz jestem już w trakcie konkretnych działań. Od zawsze byłam ambitna i gotowa do pracy, więc nie było potrzeby ze strony mentorów, by mnie do tego motywować. Moje podejście do nauki jest takie samo, czyli bardzo ambicjonalne i poważne. Poza sprawami akademickimi i językowymi, Akademia IVY Poland nauczyła mnie aktywnego prowadzenia poczty elektronicznej, którą wcześniej zaniedbywałam. Jestem po egzaminach gimnazjalnych. Zdobyłam tytuł finalisty z przedmiotowego konkursu wiedzy o sztuce. Dostałam się na rejonowy etap konkursu wiedzy o prawie i aktualnie przygotowuję się do wyjazdu na trzytygodniowy obóz językowy.

----------

Nabór do I edycji „Akademii Szkolnych Talentów” trwał od września do grudnia 2018 roku. Pracownicy Grupy CIECH mogli zgłaszać swoje dzieci do programu za pośrednictwem specjalnej strony internetowej. Ponadto w każdym zakładzie CIECH w Polsce zostały zorganizowane specjalne spotkania informacyjne, a do uczestnictwa w programie zachęcały również plakaty promocyjne i broszurki. Od początku 2019 roku dziesiątka młodych osób kształtuje swoją przyszłość z pomocą „Akademii Szkolnych Talentów”.

Do góry